کره‌شمالی برای یک آزمایش اتمی دیگر آماده می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 334545
تاریخ انتشار: 30 فروردین 1395 - 12:59
سئول:
وزارت دفاع کره جنوبی اعلام کرد برای رویارویی با آزمایش احتمالی پنجمین موشک از سوی کره شمالی در آماده باش کامل است.

اتاق خبر - رئیس‌جمهور کره‌جنوبی امروز (دوشنبه) سیلی از گزارشات اطلاعاتی را مبنی بر اینکه کره‌شمالی علیرغم تحریم‌های سفت و سخت سازمان ملل برای انجام پنجمین آزمایش اتمی آماده می‌شود، تایید کرد. در همین حال وزارت دفاع کره جنوبی اعلام کرد برای رویارویی با آزمایش احتمالی پنجمین موشک از سوی کره شمالی در آماده باش کامل است.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، پارک گئون های، رئیس‌جمهور کره‌جنوبی در جریان یکی از نشست‌های کابینه گفت: اخیراً نشانه‌هایی دال بر اینکه کره‌شمالی برای پنجمین آزمایش اتمی آماده می‌شود، شناسایی شده است.

اظهارات وی به دنبال گزارشات رسانه‌های کره‌جنوبی منتشر شد که در آن مقامات ناشناس دولتی و اطلاعاتی از افزایش فعالیت‌ها در سایت آزمایش اتمی پونگی- ری کره‌شمالی خبر دادند.

یک آزمایش اتمی تازه بدان معنا است که پیونگ‌یانگ در مواجه با تشدید تحریم‌های شورای امنیت در پی آزمایش اتمی اخیرش در ژانویه سال‌جاری میلادی، فعالیت‌های خود را در این زمینه دو برابر کرده و جامعه بین‌الملل را که تلاش می‌کند راهی برای سرکوب "جاه‌طلبی‌های" اتمی کره‌شمالی پیدا کند، به مبارزه می‌طلبد.

کره‌شمالی برای برگزاری جلسه نادر کنگره حزب حاکم در اوایل ماه آتی میلادی آماده می‌شود که انتظار می‌رود کیم جونگ اون، رهبر این کشور در آن برای انتقال برنامه تسلیحات اتمی به سطحی جدید اعتبار کسب کند.

تحلیلگران متعددی معتقدند، دولت پیونگ یانگ احتمالا پیش از آغاز به کار کنگره به نشانه اعتراض و قدرت پنجمین آزمایش اتمی خود را انجام دهد.

پارک گئون های گفت: مشخص نیست کره‌شمالی چه نوع اقدامات"تحریک‌آمیز" پیش‌بینی نشده‌ای را انجام خواهد داد. در همین حال وزارت دفاع کره‌جنوبی گفت: برای احتمال پنجمین آزمایش اتمی در حالت آماده‌باش است.

سخنگوی وزارت دفاع کره‌جنوبی به خبرنگاران گفت: با توجه به فعالیت‌های کنونی معتقدیم در حال حاضر این احتمال وجود دارد که پیونگ‌یانگ آزمایش اتمی زیرزمینی را انجام دهد و به همین خاطر وضعیت را کاملا زیرنظر داریم.

ایسنا

94110

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید