تولید بیش از یك میلیون تن انواع آبزیان در ایران | اتاق خبر
کد خبر: 334815
تاریخ انتشار: 31 فروردین 1395 - 02:20
رئیس سازمان شیلات اعلام كرد:
رئیس سازمان شیلات گفت: در سال 2015 بیش از یك میلیون تن انواع آبزیان در ایران تولید شد كه 60 درصد از طریق صید دریایی و 40 درصد از طریق آبزی پروری بوده است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، «حسن صالحی» عصر دوشنبه در نشست مشترك «آلن ویدالیس» وزیر حمل ونقل دریا و شیلات فرانسه و وزیر جهاد كشاورزی، افزود: 40 هزار تن از تولیدات مربوط به دریای خزر و 570 هزار تن از خلیج فارس و دریای عمان بوده است.
وی با بیان اینكه 11 هزار شناور و 220 هزار نفر در بخش شیلات اشتغال دارند، اضافه كرد: از برنامه های مهم ما در دریای خزر، بازسازی ذخایر آبزیان است و بر این اساس سالانه 350 میلیون بچه ماهی برای حفظ گونه ها رهاسازی می شوند.
وی ادامه داد: همچنین در سال گذشته بیش از 135 هزار تن قزل آلا به صورت پرورشی در آب های شیرین تولید شده است.
وی به همكاری ایران و فرانسه در تولید ماهی قزل آلا اشاره كرد و گفت: با یك شركت فرانسوی برای تولید و اصلاح نژاد قزل آلا در استان لرستان توافق نامه ای امضا و مقدمات كار نیز فراهم شده است.
وی با بیان اینكه برای ایجاد مركز آموزشی با مشاركت فرانسه در صنعت آبزی پروری آمادگی داریم، افزود: شركت های ایرانی و فرانسوی برنامه هایی را برای ایجاد مزرعه تولید ماهیان خاویاری در استان گیلان دنبال می كنند.
وی اضافه كرد: توسعه صنعت پرورش ماهی در قفس در خلیج فارس و دریای عمان نیز از زمینه های دیگر همكاری میان دو كشور است.
وی با بیان اینكه شرایط محصول برای توسعه همكاری های دو كشور در بخش شیلات وجود دارد، اضافه كرد: بازار فرانسه برای صادرات میگوی ایران به این كشور باز شده و شرایط را مهیا كند.

انتهای پیام/
کد: 94108
نظرات
ADS
ADS
پربازدید