باغ ۵هزار متری دروس ۴۷ درخت نسبت به شناسنامه اصلی خود کم دارد | اتاق خبر
کد خبر: 335059
تاریخ انتشار: 31 فروردین 1395 - 21:23
قطع درخت در باغ دروس امروز در صحن شورای شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت که مشخص شد تعداد درختان این باغ کم شده اما درختی در شب عید قطع نشده است.

اتاق خبر: محمد حقانی با اشاره به بازدید اخیر خود از باغ دروس به همراه عبداللهی معاون خدمات شهری شهردار تهران اظهار کرد: هفته گذشته از باغ ۵۰۰۰ متری در بلوار شهرزاد کوچه یارمحمدی بازدید کردیم. شهرداری منطقه به این پلاک پروانه ساخت‌وساز داده و هم‌اکنون عملیات در مرحله خاک‌برداری قرار دارد.

وی افزود: این پلاک در سال ۸۲ در کمیسیون ماده ۷ به عنوان باغ شناخته شده و ۱۴۴ اصل درخت غیرمثمر داشت. درسال ۸۴ مالک درخواست تجدیدنظر کرد اما باز هم این پلاک با عنوان باغ شناخته شد.

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران با بیان اینکه در حال حاضر این باغ ۵ هزار متری ۴۷ اصله درخت نسبت به شناسنامه اصلی خود کم دارد، گفت: شب عید درختی در این باغ قطع نشده اما از درختان آن نسبت به سال ۸۷ کاسته شده است.

وی در ادامه به باغ ۱۲۰۰ متری همجوار این پلاک اشاره کرد و گفت: بنده نیز از این باغ نیز بازدید کردم؛ متأسفانه همه درخت‌های وسط این باغ از بین رفته است و ۴ اصله درخت طبق مجوز صادر شده در آن جابجا شده است.

حقانی با بیان اینکه طبق قانون حفظ و گسترش فضای سبز وظیفه نگهداشت باغ بر عهده مالک است اما اگر مالک در حفظ آن کوتاهی کند شهرداری موظف به ورود به آن است، افزود: تفاوت نظر بنده و عبداللهی معاون شهردار تهران در این بود که ۴۷ اصله درخت در این باغ قطع شده اما این امر در شب عید اتفاق نیفتاده است.

همچنین مجتبی عبداللهی، معاون خدمات شهری شهردار تهران نیز در ادامه اظهارات حقانی با بیان اینکه در ارتباط با باغ ۵ هزار متری به این نتیجه و نظر مشترک رسیدیم که درختی در شب عید قطع نشده است، گفت: در سال ۸۲ این زمین رأی باغ گرفته اما طی سالهای گذشته یک سری از درختان آن کم شده است. باغ ۱۲۰۰ متری همجوار این پلاک نیز طبق طرح تفصیلی دارای کاربری M بوده که علت آن را نمی‌دانم.

وی افزود: در کاربری این زمین ۱۲۰۰ متری ۵۱ درخت وجود داشته که در حال حاضر تعداد آنها به ۴۳ مورد کاهش یافته که جریمه آن نیز توسط مالک پرداخت شده است.

معاون خدمات شهری شهردار تهران خاطرنشان کرد: در سال ۹۰ به این باغ ۱۲۰۰ متری رأی غیرباغ ارائه می‌شود و مالک درخواست کسب پروانه ساخت‌وساز می‌کند اما هنگام گودبرداری تعدادی از درختانی که در نزدیکی دیوار گودبرداری وجود داشته سقوط می‌کنند ولی توسط مالک در قسمت دیگری از باغ کاشته می‌شود.

وی با اشاره به اینکه به این پلاک اجازه ۴۰ درصد سطح اشغال داده شد، گفت: وقتی شهردار منطقه، شهردار ناحیه و سایر مسئولان مربوطه ادعا می‌کنند درختی در آن قطع نشده درست نیست که فشار وارد کنیم و بگوییم این طور نیست.

عبداللهی افزود: یقین داشته باشید اگر ما دلمان بیشتر از اعضای شورا نسبت به این موضوعات نسوزد کمتر نخواهد بود. ضمن اینکه ما نمی‌خواهیم از هیچ مالکی دفاع کنیم و با تمام توان از باغات صیانت خواهیم کرد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید