دبیر کل ناتو مداخله نظامی جدید در لیبی را رد کرد | اتاق خبر
کد خبر: 335126
تاریخ انتشار: 1 اردیبهشت 1395 - 01:24
دبیر کل ائتلاف نظامی ناتو امروز(سه‌شنبه) گفت، این ائتلاف برای کمپین نظامی دیگری در لیبی برنامه‌ریزی نکرده اما ممکن است ماموریتی را برای حمایت از دولت جدید این کشور موسوم به "دولت توافق ملی" در صورتی که از این دولت درخواست کمک دریافت کند، آغاز کند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو در گفت‌وگو با خبرنگاران پیش از شرکت در نشست شورای امور خارجه اتحادیه اروپا اظهار داشت، ناتو حکمی از جانب اعضایش دارد برای آن که آماده حمایت از دولت لیبی از جمله در زمینه اصلاح نهادهای دفاعی و ایجاد ظرفیت در این کشور باشد.

وی تصریح کرد: البته چنین حمایتی تنها بعد از درخواست دولت توافق ملی جدید لیبی انجام خواهد شد و ما برای یک عملیات رزمی جدید در لیبی برنامه ریزی نکرده‌ایم بنابراین مساله تنها مربوط به حمایت از دولت لیبی در صورت درخواست این دولت است.

در سال 2011 به دنبال بالا گرفتن جنگ داخلی در لیبی ائتلافی از چند کشور عضو ناتو مداخله نظامی در این کشور را با هدف اعلام شده برقراری یک آتش‌بس فوری آغاز کردند. این عملیات نهایتا با پیروزی ناتو خاتمه پیدا کرده و منجر به تشدید درگیری‌ها در لیبی و همچنین کشته شده معمر قذافی، دیکتاتور مخلوع این کشور به دست شورشیان شد.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید