مقاومت شرکت‌های بیمه اروپایی در همکاری با ایران | اتاق خبر
کد خبر: 335311
تاریخ انتشار: 1 اردیبهشت 1395 - 12:28
قائم مقام بانک مرکزی، مقاومت شرکت‌های بیمه اروپایی در همکاری با کشورمان را فراتر از انتظار توصیف کرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، اکبر کمیجانی ضمن استقبال از همکاری‌های متقابل ایران و آلمان گفت: تحریم‌ها موجب متضرر شدن شرکای اروپایی در مبادلات بانکی با ایران شده و برقراری روابط بانکی لازمه برقراری روابط تجاری و اقتصادی بین دو کشور است.

قائم مقام بانک مرکزی با اشاره به موفقیت‌های بانک مرکزی پس از اجرایی شدن برجام از جمله در مذاکره با شرکت‌های بیمه ای ساچه ایتالیا،   اوکابه اتریش و کوفاس فرانسه و تسویه تعهداتی که به دلیل تحریم‌ها بوجود آمده بود، گفت: مذاکره با شرکت بیمه هرمس آلمان هم اکنون در جریان است که امیدواریم به زودی به نتیجه برسد، در عین حال حمایت دولت‌های اتریش، فرانسه و ایتالیا در دستیابی به توافقات ایران با شرکت‌های بیمه موثر بوده است.

کمیجانی خواستار حمایت دولت آلمان در زمینه مراودات بانکی شد و گفت: طی ۳۶ سال اخیر حتی در شرایط سخت مالی ایران در پرداخت تعهدات خود هیچ گونه دیرکردی نداشته و حتی مبالغی بیش از تعهدات فعلی را با تفاهم و در یک برنامه زمان بندی تسویه کرده است.

وی، مقاومت شرکت‌های بیمه اروپایی در همکاری با کشورمان را فراتر از انتظار توصیف کرد و افزود: کشورهای ۱+۵ از پایبندی ایران به تعهدات خود در توافق، اظهار رضایت می‌کنند، لیکن متأسفانه چنین احساسی در ایران از پایبندی طرف مقابل به تعهدات خود وجود ندارد.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید