برلین از تجدید سازمان «شورای روسیه- ناتو» استقبال می کند | اتاق خبر
کد خبر: 335550
تاریخ انتشار: 2 اردیبهشت 1395 - 01:27
طبق اعلان وزارت خارجه آلمان؛‌
سخنگوی وزارت خارجه آلمان اعلام کرد که برلین از تجدید فعالیتهای شورای روسیه- ناتو استقبال می کند و خواستار ادامه گفتگوهاست.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، «مارتین شافر» سخنگوی وزارت خارجه آلمان اظهار داشت: «از دیدگاه وزارت خارجه آلمان برگزاری این نشست یک نشانه مثبت است. در خصوص پیش بینی عینی ما از این نشست باید بگویم که برلین این پیش بینی ها را بر اساس آنچه که بعد از یک دور مذاکره با روسیه اتفاق افتاده است،‌ انجام نمی دهد». وی در ادامه افزود که تمام موضوعات دشوار از طریق «ادامه گفتگوها» قابل حل خواهند بود.

گفتنی است که شورای ناتو- روسیه در سال ۲۰۰۲ به عنوان مکانیزمی برای رایزنی و همکاری در خصوص دامنه وسیعی از موضوعات امنیتی میان کشورهای عضو ناتو و روسیه تشکیل شد.

در سال ۲۰۱۴ و در بحبوحه تیره شدن روابط میان غرب و روسیه بر سر بحران اوکراین و متهم نمودن مسکو به نقش آفرینی در این مناقشه از سوی کشورهای عضو ناتو،‌ این شورا به حالت تعلیق درآمد.

روسیه مکرراً با رد اتهامات وارده در خصوص مداخله در امور اوکراین، بر این نکته پافشاری می کند که گسترش نظامی ناتو و افزایش حضور آن در مجاورت مرزهای روسیه امنیت منطقه ای را تضعیف می نماید.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید