آمار تلفات رانندگی در کشور نگران کننده است | اتاق خبر
کد خبر: 335751
تاریخ انتشار: 3 اردیبهشت 1395 - 13:54
آیت الله سبحانی:
یکی از مراجع تقلید شیعیان آمار بالای تلفات رانندگی در کشور را نگران کننده دانست و گفت: مردم باید احتیاط و مراقبت‌های لازم در زمان رانندگی را داشته باشند.

اتاق خبر- یکی از مراجع تقلید شیعیان آمار بالای تلفات رانندگی در کشور را نگران کننده دانست و گفت: مردم باید احتیاط و مراقبت‌های لازم در زمان رانندگی را داشته باشند.

دیدار وزیر بهداشت با مراجع تقلید

آیت الله العظمی جعفر سبحانی شامگاه پنجشنبه در دیدار دکتر قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سخنانی با تبریک میلاد با سعادت امام علی(ع) گفت: مقام امیرالمومنین علی(ع) بر همگان روشن است و امروز حتی اندیشمندان سایر ادیان نیز بر مناقب و فضایل ایشان اعتراف داشته و کتاب‌هایی می‌نویسند.

وی افزود: افتخار ما این است که شخصیتی همانند علی(ع) پیشوای ما است و زندکی ایشان برای همه شیعیان الگو و اسوه است.

این مفسر قرآن کریم در ادامه با بیان اینکه امام علی(ع) مقید بودند نان خود را با سبوس میل کنند، افزود: متأسفانه امروز نان‌هایی در کشور پخت می‌شود که بدون سبوس هستند از نظر کیفیت نیز شرایط خوبی ندارند که باید در این خصوص فکری کرد تا علاوه بر نانوایی‌هایی که نان بدون سبوس تولید می‌کنند نان‌های باسبوس هم پخت کنند چرا که بر اساس تحقیقات صورت گرفته مشخص شده که نان بدون سبوس موجب بروز بیماری در انسان می‌شود.

وی با ارائه پیشنهادی به وزیر بهداشت تأکید کرد: دکتر هاشمی باید در زمان مشخص و از قبل معلومی که اطلاع رسانی به عموم مردم شده باشد در رسانه ملی برنامه‌ای داشته باشد و برای مردم در خصوص پیشگیری از امراض سخن بگوید.

آیت الله سبحانی در ادامه گفت: امیدواریم در ساخت بیمارستان هزار تختخوابی قم مساعدت‌های لازم از سوی دستگاه‌های مختلف صورت گیرد تا این بیمارستان در زمان دولت فعلی به بهره برداری برسد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: موضوع افزایش موالید هم باید در دستور کار باشد و در این زمینه باید تلاش‌های بیشتری صورت گیرد.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به حوادث رانندگی در نوروز امسال، اظهار داشت: متأسفانه تعدادی از هموطنان ما در حوادث ابتدای سال جان خود را از دست داده‌اند که این آمار نگران کننده است و دستگاه‌های مختلف باید برای حل این معضل تدابیری بیاندیشند و مردم هم باید احتیاط و مراقبت‌های لازم در زمان رانندگی را داشته باشند.

منبع: مهر 

94106 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید