انتقاد یک تهیه‌کننده از فیلم‌سوزی در سینما | اتاق خبر
کد خبر: 335852
تاریخ انتشار: 4 اردیبهشت 1395 - 11:02
باید ساز و کاری تدارک دیده شود که فیلم‌ها دچار اکران بد و زمان نامناسب نمایش نشوند.

به گزارش اتاق خبر، سیروس تسلیمی نویسنده، تهیه‌کننده و مدیر پخش امید فیلم در خصوص جدول‌بندی اکران فیلم‌های سینما گفت: سیستم اکران فیلم‌ها در سینما پیچیده است و متاسفانه برنامه‌ای برای اینکه فیلم‌های محصول سینمای ایران در زمان نامناسب اکران نشوند وجود ندارد و این موجب فیلم‌سوزی می‌شود. باید یک ساز و کار برای اکران فیلم‌ها در زمان و موقعیت مناسب تدارک دیده شود که این اتفاق پیش نیاید. 

این تهیه‌کننده سینما عنوان کرد: فیلم‌ها پس از دریافت پروانه نمایش به سینمادارها سپرده می‌شوند تا آن‌ها به صلاحدید خودشان برای اکران فیلم‌ها تصمیم‌گیری کنند و اعلام کنند که چه فیلمی در چه زمانی اکران شود فروش خوبی خواهد داشت.آن‎‌ها  بحث اکران فیلم‌ها و جدول نمایش را به انحصارخودشان درآورده‌اند. 
 
وی افزود: اکران بد به سرمایه، فیلم‌ها و سینما ضربه می‌زند و ما امیدواریم فیلم ما و در کل فیلم‌های سینما، دچار اکران بد نشوند. 

تسلیمی با بیان این مطلب اظهار داشت: فیلم «چاقی» که در سی و سومین جشنواره حضور داشت و نمایش داده شد، بین 14فیلم انتخابی برای اکران نوروز بود که از میان آن‌ها چند فیلم نهایی شدند. آمار فروش اکران نوروز95 نشان داد فیلم‌هایی که طنز نبودند در گیشه فروش خوبی نداشتند.  

وی در خصوص زمان اکران فیلم «چاقی» گفت: اکران دوم عید نوروز زمان مناسبی برای نمایش فیلم نیست چون اکران ایام سوگواری و تعطیلات مذهبی مصادف خواهد شد. اما با این تفاسیر امیدواریم فیلم «چاقی» دچار این اتفاقات نشود و اکران خوبی داشته باشد. 

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

 
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید