ديابت موجب كوري و قطع عضو مي شود | اتاق خبر
کد خبر: 335925
تاریخ انتشار: 4 اردیبهشت 1395 - 13:59
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكي فسا گفت:گاهي شايع ترين دليل كوري و قطع عضو به دليل بيماري ديابت (بيماري قند) است توجه به راه هاي پيشگيري از اين بيماري حائز اهميت است.

اتاق خبر - دكتر مجيد نجفي اظهار داشت:شعار امسال هفته سلامت «غلبه بر ديابت» نامگذاري شده و برنامه هاي گسترده اي اجرا مي شود.
رييس ستاد برگزاري هفته سلامت شهرستان فسا شيوع بالاي ديابت در كشور و بدنبال آن مشكلات حاصل از اين بيماري را دلايلي براي لزوم حساس سازي جامعه در زمينه پيشگيري و كنترل اين بيماري ذكر كرد.
وي مصرف ميوه و سبزي، ورزش و فعاليت بدني مناسب، جلوگيري از چاقي، مصرف نكردن فست فود و نوشابه را از مهمترين راه هاي پيشگيري از بيماري ديابت عنوان كرد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكي فسا در مورد برنامه هاي هفته سلامت در فسا به نواختن زنگ سلامت، كوهپيمايي پرسنل بهداشت، غربالگري ديابت و فشارخون، برپايي ايستگاه سلامت در محل نمازجمعه، توزيع هشدارنامه هاي بهداشتي اشاره كرد.
به گفته وي مسابقه نقاشي و انشاي دانش آموزي درباره غلبه بر ديابت، عيادت از بيماران، برپايي غرفه و نمايشگاه سلامت در ورودي شهر و دانشگاه، برپايي همايش ديابت در مدارس و شهر، گردهمايي سفيران سلامت دانش آموزي، گردهمايي مشاورين سلامت و امنيت غذايي ادارات و نصب بنرهاي اصول پيشگيري و كنترل ديابت در شهر و روستاها ازديگربرنامه هاي هفته سلامت درفسا است.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید