اگر گناه‌کار بودنم در پرونده فساد ثابت شود استعفا می‌دهم | اتاق خبر
کد خبر: 335954
تاریخ انتشار: 4 اردیبهشت 1395 - 16:05
نواز شریف:
نخست وزیر پاکستان که در پی افشای اسناد مالی موسوم به اوراق پاناما به شدت مورد انتقاد جامعه این کشور قرار گرفته است، اعلام کرده که اگر ثابت شود گناهکار است از سمتش استعفا می‌دهد.

nation-74.jpg

اتاق خبر - به نقل از خبرگزاری آسیا، نواز شریف، نخست وزیر پاکستان گفت: اگر گناهکار بودنم در جریان بررسی اسناد افشا شده کمپانی حقوقی "موساک فونسکا" مستقر در پاناما درباره رسوایی‌های مالی اثبات شود من از سمتم استعفا می‌دهم.

وی در جریان سخنرانی برای مردم پاکستان ادامه داد: تصمیم گرفته‌ام تا نامه‌ای را برای رئیس دادگستری پاکستان به منظور تشکیل کمیسیونی جهت بررسی اسناد افشا شده این کمپانی حقوقی بنویسم.

براساس اسناد افشا شده، سه تن از فرزندان نخست وزیر پاکستان مالک کمپانی‌های دریایی هستند که این مساله براساس قوانین بین المللی منع شده است.

نواز شریف همچنین ادامه داد: دولت کنونی همواره از مسئولیت پذیری حمایت کرده و گام‌هایی را برای شفاف سازی مالیاتی و پرداختی‌هایی که از این طریق صورت گرفته، انجام داده است.

نخست وزیر پاکستان همچنین گفت: زمانی که به من گفته شد جزئیاتی درباره دارایی‌های نمایندگان مردم از وب سایت کمیسیون انتخابات پاکستان حذف شده است، من این مساله را مورد بررسی قرار دادم و از مقام‌های مربوطه خواستم تا بار دیگر این جزئیات را منتشر کنند.

وی همچنین تاکید کرد که تنها به مردم پاکستان پاسخ خواهد داد.

ایسنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید