Performancing Metrics

سهم اندک مبادی غیر رسمی در ورود کالای قاچاق به کشور | اتاق خبر
کد خبر: 336098
تاریخ انتشار: 5 اردیبهشت 1395 - 01:53
فرمانده مرزبانی ناجا بر لزوم جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق به چرخه اقتصاد کشور تاکید کرد و گفت: درصد ناچیزی از قاچاق، از طریق مبادی غیررسمی انجام می شود که البته این هم نباید صورت پذیرد.

اتاق خبر: شریعت پناهی مدیر شبکه یک سیما در دیدار با سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی ناجا به نگاه ویژه صدا و سیما به مرزبانی اشاره کرد و گفت: همدلی و همزبانی مرزبانان و مرزنشینان، فضای صمیمی خدمتی و زندگی این دو قشر از نکات ویژه ای است که دیدن آن برای مردم جذابیت دارد.

وی، مرزبانی را ادامه راه رزمندگان دفاع مقدس برشمرد و افزود: رسانه ملی این آمادگی را دارد به صورت ویژه و در برنامه های مختلف به تبیین اقدامات ارزشمند مرزبانان بپردازد.

مدیر شبکه یک سیما همچنین بر نقش ویژه مرزبانان در تحقق شعار سال تاکید و بیان کرد : امیدوارم در سال جدید شاهد موفقیت های بیش از پیش مرزبانان غیور کشور باشیم.

وی ضمن اعلام آمادگی برای انعکاس روحیه انقلابی مرزبانان از تلاش های آنان برای ایجاد امنیت و آرامش کشور تقدیر کرد.

سردار رضایی نیز در این دیدار با اشاره به جایگاه والای مرز بر لزوم نگاه ملی مسئولان به مرزها تاکید و اظهار کرد : همت مرزبانان تلاش برای ارتقاء امنیت مرزها است .

وی افزود : مرزبانی نیروی مسلحی است که با انجام ملاقات مرزی و اجلاس های مشترک با مرزبانان کشورهای همسایه در بسیاری از موارد موجب رفع مشکلات مرزی و استیفای حقوق مرزنشینان و دولت شده است.

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه کالای قاچاق نباید وارد چرخه اقتصاد کشور شود، تصریح کرد: قاچاق یکی از موانع مهم در تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وی مطرح کرد: مرزبانان با جدیت با قاچاق برخورد می کنند و لازم است این جدیت در مراحل رسیدگی به پرونده قاچاقچیان و همچنین تدوین راه کار های پیشگیری از ورود و در گذرگاه های رسمی نیز اعمال شود.

سردار رضایی گفت: درصد ناچیزی از قاچاق، از طریق معابر غیر رسمی صورت می گیرد که البته این هم نبایستی صورت پذیرد.

وی افزود: برای جلوگیری از این موضوع نیز برآوردهایی انجام شده و به مراجع ذیربط اعلام شده که امیدواریم این موضوع مورد حمایت و پشتیبانی بودجه ریزان قرار گرفته تا بتوانیم با توان مضاعف برای شعار سال و منویات مقام معظم رهبری اقدام و عمل کنیم .

فرمانده مرزبانی با اشاره به اینکه کشور ما ۸ هزار و ۷۵۵ کیلو متر مرز مشترک با کشورهایی دارد که برخی از آنها به دلیل توطئه دشمنان از ثبات امنیتی خوبی برخوردار نیستند تصریح کرد : مرزبانان ما در شرایط سخت خدمتی و در گرما و سرمای شدید با روحیه انقلابی و تکلیف شناسی از مرزهای میهن اسلامی با افتخار حراست می کنند

وی، مردم یاری و ارائه خدمات به مرزنشینان را از دیگر اقدامات مرزبانان در مرزهای محروم کشور برشمرد و مطرح کرد: این امر موجب شده که مرزنشینان ، مرزبانان را در کنار خود ببینند و در مرزهای ما ، مرزبانان و مرزنشینان یک دل و همصدا هستند.

سردار رضایی در پایان با اشاره به جایگاه صدا و سیما و اعتماد بالای مردم و مسئولان به این رسانه، «مسئولیت سازی» را یکی از وظایف مهم صدا و سیما برشمرد و گفت: صدا و سیما با نقش ویژه و موثر می تواند در رفع مشکلات و بستر سازی ماموریت های فرماندهی مرزبانی موثر باشد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید