Performancing Metrics

به کسب هشت تا 10 سهمیه المپیک امیدوارم | اتاق خبر
کد خبر: 336221
تاریخ انتشار: 5 اردیبهشت 1395 - 08:20
رئیس فدراسیون دوومیدانی:
رییس فدراسیون دو و میدانی در مورد وضعیت این تیم از نظر کسب سهمیه المپیک ریو، گفت: پیش‌بینی ما کسب هشت سهمیه است و در شرایط ایده‌آل خود را برای کسب 10 سهمیه آماده کرده‌ایم.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، مجید کیهانی در مراسم چهلمین روز خاکسپاری شهید گمنام در فدراسیون جانبازان و معلولین از نظر کسب سهمیه در رشته دو و میدانی به ویژه بانوان، افزود: فدراسیون در حال حاضر بهترین شرایط را از لحاظ خوابگاه، اردو و فضای تمرینی برای دو و میدانی کاران به ویژه بانوان فراهم کرده و تصور نمی‌کنم در حال حاضر مشکل خاصی وجود داشته باشد. در حال حاضر مریم طوسی صدم ثانیه برای کسب سهمیه المپیک فاصله دارد. ما تمام شرایط لازم را برای وی فراهم کردیم تا بتواند موفق به کسب سهمیه شود. حتی در خصوص لیلا رجبی که سهمیه المپیک را کسب کرده برای حضور بهتر وی در بازی‌های المپیک ریو از اوایل خرداد ماه اردوی بلاروس را برنامه ریزی کرده ایم تا با برگزاری اردوهای تدارکاتی در بلاروس بتواند خود را در بهترین شرایط برای المپیک آماده کند اما در خصوص سپیده توکلی ما شانس زیادی برای کسب سهمیه نداریم. هدفگذاری اصلی ما برای او شرکت در بازی‌های آسیایی 2018 است که امیدوارم بتواند یکی از امیدهای ما در این بازی‌ها باشد.

وی پیرامون طرح استعدادیابی در رشته دو و میدانی و اینکه آیا برنامه خاصی در این زمینه دارید؟ گفت: ما به طور جدی طرح ملی استعدادیابی را از ابتدای سال شروع کرده‌ایم و به دنبال آن هستیم که هزار دختر دو و میدانی‌کار جذب این رشته کنیم تا در آینده با کمبود پشتوانه به ویژه در بخش بانوان مواجه نشویم.

کیهانی پیرامون این پرسش که چرا رشته دو و میدانی برای ورزشکاران المپیکی خود از روانشناس و پزشک مجزا برخوردار نیست، گفت: ورزشکاران این رشته از اردوهای متمرکز برخوردار نیستند و اردوهای آنها به طور مرتب در خارج از کشور برگزار می‌شود. ما در حال حاضر نمی‌توانیم برای ورزشکاران المپیکی این رشته از وجود یک روانشناس یا پزشک مجزا برخوردار باشیم اما به هر صورت به این مساله اعتقاد داریم و اگر اردوها به صورت متمرکز برگزار شود قطعا از وجود روانشناس نیز استفاده خواهیم کرد.

وی در پایان افزود: در حال حاضر هفت سهمیه در رشته دو و میدانی کسب کردیم که امیدوارم خوش‌بینانه‌ تعداد سهمیه‌ها را به هشت سهمیه و در شرایط ایده‌آل به 10 سهمیه افزایش دهیم.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید