حملات تروریستی شنبه به مناطق مختلف بغداد با 2 کشته و 14 زخمی | اتاق خبر
کد خبر: 336304
تاریخ انتشار: 5 اردیبهشت 1395 - 13:22
در اثر حملات تروریستی در مناطق مختلف بغداد طی روز شنبه دستکم دو تن کشته و 14 نفر دیگر مجروح شدند و ماموران امنیتی سه جسد مجهول الهویه را که با سلاح گرم به قتل رسیده اند، در یکی از مناطق پایتخت عراق یافتند.

اتاق خبر - در اولین مورد، یک عامل انتحاری در یکی از پست های ایست و بازرسی در ورودی منطقه حسینیه در شمال بغداد خود را منفجر کرد که طی این حمله تروریستی دستکم 2 تن کشته و 9 تن از شهروندان عراقی مجروح شدند.

منابع امنیتی ، دومین حمله تروریستی را مربوط به انفجار یک خودرو بمب گذاری شده در مسیر ستون نظامیان عراقی در منطقه عرب جبور در جنوب بغداد اعلام کردند که براساس آمار اولیه سه تن از نظامیان مجروح شدند.
در این حمله یکی از خودروهای زرهی (هامر) به شدت آسیب دید که به همین دلیل پیش بینی شده آمار قربانیان این حمله افزایش یابد.
اقدام تروریستی دیگر در روز شنبه در منطقه فقیر نشین ابودشیر در جنوب بغداد رخ داد که این حمله در پی انفجار یک بمب کنارجاده ای منجر به زخمی شدن دو تن از اهالی منطقه شد.
جزییات بیشتری از سوی منابع امنیتی در خصوص حملات روز شنبه انتشار نیافته است.
منابع امنیتی بغداد همچنین گزارش کرده اند که در همین روز ماموران سه جسد مجهول الهویه را در میدان 'ترابیه' درمنطقه جمیله در شرق بغداد کشف کردند که با سلاح گرم به قتل رسیده اند.
بغداد روز جمعه نیز شاهد حملات تروریستی خونباری بود، بطوری که بر اثر حمله به یک حسینیه در پایتخت عراق دستکم 5 تن کشته و بیش از 20 تن زخمی شدند.
برخی فرماندهان الحشدالشعبی پیش از این هشدار داده بودند که هسته های خفته داعش در داخل و کمربند بغداد حضور دارند ، حال آنکه این مناطق هنوز پاکسازی نشده است.
وجود مثلث الکرمه، الصقلاویه ، فلوجه در الانبار و در فواصلی حدود 20 تا 50 کیلومتری بغداد نیز همواره یکی از تهدیدهایی است که برای پایتخت عراق وجود داشته است.

ایرنا

94110

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید