طرحی جدید برای حل بحران ریاست جمهوری لبنان | اتاق خبر
کد خبر: 336347
تاریخ انتشار: 5 اردیبهشت 1395 - 16:21
روزنامه عربستانی عکاظ از وجود طرحی جدی برای حل بحران ریاست جمهوری لبنان خبر داد که بر اساس آن میشل عون برای دو سال این پست را در اختیار خواهد گرفت.

اتاق خبر - بنا بر اعلام روزنامه عربستانی عکاظ، در این طرح میشل عون، رئیس فراکسیون تغییر و اصلاح و نامزد مورد حمایت حزب‌الله لبنان به جای شش سال برای دو سال رئیس‌جمهور خواهد شد. "منابع آگاه" عکاز مدعی هستند که طرح از حمایت دو جریان سیاسی اصلی لبنان برخوردار است.

1460965083038_S2_----------.jpg

این روزنامه نگفته است که طرح مورد ادعایش از سوی چه گروه یا کشوری پیشنهاد شده است. پیشتر گفته شده بود ترکیه طرحی را برای حل مشکل ارائه کرده است.

سلیم سلهب، عضو فراکسیون عون در پارلمان نیز موافقت وی با رئیس‌جمهور شدن برای دو سال را بعید ندانست و گفت که شکستن ائتلاف سیاسی استراتژیک میان حزب نیروهای لبنانی (القوات اللبنانیة) و جریان آزاد ملی در زمان کنونی ممکن است.

وی گفت: همگان حق دارند که راهکارها و پیشنهاداتی را برای حل و فصل مسئله ریاست‌جمهوری ارائه کنند. عون طرفدار راهکاری است که ما در آن احساس نکنیم به حاشیه رانده شده‌ایم. عون بیش از آنکه بخواهد رئیس‌جمهور باشد می‌خواهد با جمهور مردم در ارتباط باشد.

ایسنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید