رشد اقتصادی کشور در گرو توسعه کارآفرینی و خلاقیت است | اتاق خبر
کد خبر: 336372
تاریخ انتشار: 5 اردیبهشت 1395 - 17:41
قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین الملل با بیان اینکه رشد اقتصادی کشور در گرو توسعه کارآفرینی و خلاقیت است گفت: تقویت اشتغال و تولید ماحصل بروز خلاقیت و ایده هاست.

اتاق خبر: محمد تقی حسینی در جشنواره امتنان از کارگران نمونه استان البرز که پیش از ظهر یکشنبه برگزار شد، افزود: پیش بینی کارشناسان در سطح دنیا رشد ۵ درصدی اقتصاد ایران در سال جاری است و برای سال های آینده بیش از آن را تخمین زده اند.

وی افزود: برای تحقق این رشد و توسعه باید فضا برای کارآفرینی و تولید مساعد تر شود و آنچه کارفرمایان و کارگران را آزار می دهد را مرتفع کرد.

حسینی با تاکید بر اینکه باید برند ایرانی جای خود را در میان خانواده های ایرانی باز کند، گفت: زمانی می توانیم این انتظار را از آحاد مردم داشته باشیم که کالای با قیمت مناسب و کیفیت قبل رقابت با نمونه خارجی ارائه کنیم.

قائم مقام وزیر تعاون در ادامه همبستگی و اتحاد ایرانیان را مورد اشاره قرار داد و گفت: مردم ما با گذر از مشکلات و تنگناهای بزرگ به مانند جنگ تحملیلی و تحریم های ظالمانه نشان داده اند از مقاومت و ایستادگی بالایی برخوردارند و حال باید این روحیه خود را در تولید و اشتغال کشور نشان دهد.

وی به اجرای اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: اجرای اقتصاد مقاومتی نه به خاطر تحریم ها بلکه به واسطه این است که اقتصاد کشور را در برابر فشارها و آسیب ها مقاوم کند.

حسینی تصریح کرد: حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی سبب می شود به محض آسیب بخشی سایر بخش ها به یاری آن بیایند و اقدام به ترمیم کنند و این برای کشورما می تواند سرمنشا دستاوردهای بزرگی باشد.

قائم مقام وزیر تعاون به موضوع اشتغال اتباع بیگانه پرداخت و گفت: در کمیته ساماندهی اتباع خارجی این موضوع به شکل جدی در حال پیگیری و بررسی است و تلاش می کنیم فعالیت کارگران خارجی را در کشور را به سمت تعادل و فضای واقعی سوق دهیم.

وی افزود: در برخی بخش ها که نیاز به تخصص و توان نیروهای خارجی است می توان از این امکان بهره گرفت اما معتقدم تا مادامی که نیروی کار داخلی ماهر و توانمند داریم باید اولویت و فضا در اختیار ایرانی ها باشد.

حسینی در پایان به مصرف گرایی و مشکلات کشور در این بخش پرداخت و گفت: به نظرم در کنار توجه به حل موانع تولید و اشتغال موضوع مدیریت منابع و کنترل مصرف باید در دستور کار جدی همه اقشار جامعه قرار گیرد و کشور را به سمت استانداردها رهنمون کرد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید