Performancing Metrics

مجوز ۲۰۲ دفتر خدمات مسافرتی استان تهران لغو شد | اتاق خبر
کد خبر: 336445
تاریخ انتشار: 5 اردیبهشت 1395 - 16:28
به گفته‌ی معاون گردشگری اداره‌ی کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، مجوز ۲۰۲ دفتر خدمات مسافرتی در سال گذشته تعلیق و لغو شد.

به گزارش اتاق خبر، «مهدی عنبر» معاون گردشگری ادره میراث‌ فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: ۲۰۲ دفتر خدمات مسافرتی در سال گذشته تعلیق و لغو شد. این دفاتر خدمات مسافرتی در جریان بازدیدهای نظارتی شناسایی و به اداره اماکن معرفی شدند.

وی با بیان اینکه نوروز امسال ۹۵ شکایت در مورد خدمات ارائه‌شده توسط دفاتر خدمات مسافرتی و تورهای گردشگری به اداره کل میراث فرهنگی استان تهران دریافت شده گفت که به بیش از ۷۹ مورد از این شکایت‌ها رسیدگی و تعدادی از آن در تعطیلات نوروز به‌صورت شفاهی حل‌وفصل شد.

آقای عنبر با اشاره به اینکه اغلب شکایت‌های دفاتر خدمات مسافرتی مربوط به تورهای گردشگری خارجی بود افزود که در ایام نوروزی مجوز دو دفتر خدمات مسافرتی لغو شد که این دفاترعموماً تورهای گردشگری خارجی برگزار می‌کردند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان تهران با اشاره به شکایت‌های دریافتی به این اداره کل درباره واحدهای غیرمجاز گردشگری گفت که قبل از تعطیلات نوروز دو دفتر خدمات گردشگری غیرمجاز شناسایی و به اداره اماکن معرفی شدند اما اقدام قانونی در این رابطه انجام نشد.

وی افزود که مسافران نیز از مجاز یا غیرمجاز بودن این دفاتر خدمات گردشگری اطلاعی نداشتند و برای دریافت خدمات به این دفاتر مراجعه کرده، از خدمات ارائه‌شده رضایت نداشته و شکایت‌هایی را به اداره‌ی کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان تهران اعلام کردند.

او ادامه داد که با توجه به شکایت‌های جدید از این دفتر خدمات مسافرتی در تعطیلات نوروز اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان تهران یک نامه پیرویی را به اداره اماکن ارسال کرد با این مضمون که این دفتر خدمات مسافرتی غیرمجاز پیش‌از این معرفی‌شده بود اما بازهم به فعالیت خود ادامه می‌دهد و منجر به شکایت شده که لازم است هرچه زودتر تسریع شود.

آقای عنبر با بیان اینکه در تعطیلات نوروز سه واحد غیرمجاز گردشگری برای پلمپ به اداره اماکن معرفی شد، افزود که یکی از این واحدها موسسه غیرمجاز گردشگری بود که تور کنسرت خوانندگان خارج از کشور در ترکیه را در شبکه‌های اجتماعی تبلیغ می‌کرد و ما نیز این واحد خدمات گردشگری را به پلیس امنیت معرفی کردیم.

این واحد گردشگری ضمن فعالیت غیرمجاز و بدون مجوز، تور گردشگری خارج از شئونات اخلاقی اسلامی برگزار می‌کرد.

وی با تأکید بر اینکه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان تهران برای برخورد با دفاتر خدمات مسافرتی غیرمجاز قوه قهریه نیست، گفت: این اداره‌ی کل تنها می تواند واحدهای غیرمجاز گردشگری را شناسایی کرده و به مسئولان ذیربط معرفی کند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی،صنایع‌دستی و گردشگری استان تهران با اشاره به نقش رسانه‌ها و مطبوعات در معرفی دفاتر خدمات مسافرتی و تورهای گردشگری مجاز گفت که در برخی روزنامه‌ها تبلیغات دفاتر خدمات مسافرتی بدون نام و نشان و تنها با یک شماره تلفن منتشرمی‌شود که این موارد وجاهت قانونی ندارد و نمی‌توان در این حوزه تنها به مطبوعات انتقاد کرد زیرا با توجه به گستردگی فضای مجازی، این نوع تبلیغات نظارت‌پذیر نیست.

وی افزود که چندی پیش با اداره‌ی مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد انتشار آگهی با موضوع دفاتر خدمات مسافرتی مکاتبه کردیم که این آگهی‌ها به‌صورت کامل منتشر شود تا آگاهی شهروندان نسبت به دفاتر خدمات مسافرتی مجاز افزایش یابد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان تهران با تأکید برافزایش آگاهی شهروندان نسبت به دفاتر خدمات مسافرتی مجاز و غیرمجاز گفت که عموم مردم برای اطلاع بیشتر از تمامی تأسیسات گردشگری، دفاتر خدمات مسافرتی، مراکز اقامتی و سفره‌خانه سنتی مجاز می‌توانند به سایت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان تهران مراجعه کنند.

به گفته وی، یک هزار و ۸۶۶ دفتر خدمات مسافرتی در استان تهران فعالیت می‌کنند.

منبع: کجارو

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید