تحقق اقتصاد مقاومتي با استفاده از توليدات داخلي | اتاق خبر
کد خبر: 336544
تاریخ انتشار: 6 اردیبهشت 1395 - 02:21
استاندار چهارمحال و بختياري با تاكيد بر استفاده از منابع و توليدات داخل استان، گفت: استفاده صحيح و هدفمند از منابع داخلي راهكار تحقق اقتصاد مقاومتي است.

اتاق خبر:قاسم سليماني دشتكي روز يكشنبه در ستاد تسهيل و رفع موانع توليد چهارمحال و بختياري، با بيان اينكه استفاده از توليدات داخلي بايد فرهنگ سازي شود، اظهار داشت: دستگاه هاي اجرايي و اصناف در خريد ملزومات خود از توليدات داخلي استان استفاده كنند.
به گفته وي، چهارمحال و بختياري استاني كوچك با ظرفيت هاي محدود و توليدات روبه رشد دارد و توليد كنندگان بايد به دنبال بازارهاي جهاني و توليدات صادرات گرا باشند.
استاندار چهارمحال و بختياري در ادامه افزود: مصوبات ستاد تسهيل و رفع موانع توليد بايد متكي به قانون بوده و اعضاي اين ستاد ملزم به اجراي مصوبات هستند.
سليماني دشتكي تلاش مسئولان دستگاه هاي اجرايي، بانكها و سرمايه گذاران و فعالان بخش خصوصي در رفع موانع توليد و فعال شدن واحدهاي توليدي را خواستار شد و افزود: با تعطيل شدن هر واحد توليدي سرمايه ملي از بين مي رود و خانوارهايي بدون درآمد مي شوند.
رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نيز در نشست گفت: هم اكنون ظرفيت توليد 20 گروه كالا از جمله لوازم خانگي، دستگاه برف روب، سيم و كابل و روكش هوايي، سوله و اسكلت فلزي، سيمان، شيشه دوجداره، عايق رطوبتي، قند و شكر، دستمال كاغذي، موكت نمدي، لوله و پلي اتيلن، انواع درب و پنجره، برش و دسته بندي كاغذ، ضد يخ، رنگ ترافيكي، آب معدني و ميلگرد در اين استان وجود دارد.
سيد نعيم امامي گفت: برخي دستگاه هاي اجرايي ملزومات و نيازمندي هاي خود را از ديگر استانها تهيه مي كنند كه براي حفظ اشتغال موجود در واحدهاي توليدي، افزايش توان توليدي و جلوگيري از تعطيل شدن اين واحدها بايد بازار محصولات توليدي در استان ايجاد شود.
به گزارش ايرنا، اعضاي ستاد تسهيل و رفع موانع توليد، رفع مشكلات دو واحد توليدي 'تصفيه روغن سوخته در شهرك صنعتي سفيد دشت و گچ سر دشت لردگان' در استان را بررسي كردند.

منبع:ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید