انصراف فروشندگان کهنه کار صنایع دستی از ادامه فعالیت در بازار | اتاق خبر
کد خبر: 336649
تاریخ انتشار: 6 اردیبهشت 1395 - 14:20
رئیس اتحادیه فروشندگان اشیاء قدیمی و صنایع دستی خبر داد:
رئیس اتحادیه فروشندگان اشیاء قدیمی و صنایع دستی گفت: رکود اقتصادی و مالیات های سنگین به تعطیلی برخی از واحدهای صنفی اشیاء قدیمی و صنایع دستی در خیابان طالقانی منجر شده است.

اتاق خبر- رئیس اتحادیه فروشندگان اشیاء قدیمی و صنایع دستی گفت: رکود اقتصادی و مالیات های سنگین به تعطیلی برخی از واحدهای صنفی اشیاء قدیمی و صنایع دستی در خیابان طالقانی منجر شده است.

سیدمحمد عبداللهی از انصراف ۱۰ درصد از فروشندگان اشیاء قدیمی و صنایع دستی از ادامه فعالیت در بازار خبر داد و گفت: رکود شدید حاکم بر بازار موجب کناره گیری فروشندگان کهنه کارِ اشیاء قدیمی و صنایع دستی پس از ۳۰  سال فعالیت در بازار شده است.

وی با اشاره به تعطیلی بسیاری از واحدهای صنفی بزرگ این اتحادیه در خیابان طالقانی،  افزود: تعیین مالیات های سنگین به همراه تشدید رکود اقتصادی، فروشندگان اشیاء قدیمی و صنایع دستی را مجبور به انصراف از فعالیت در بازار کرد.

رئیس اتحادیه فروشندگان اشیاء قدیمی و صنایع دستی در عین حال تصریح کرد: تا زمانی که صنعت گردشگری در کشور فعال نشود، صنایع مرتبط با آن همچون فروش صنایع دستی وارد چرخه ی رونق نمی شود.

وی ادامه داد: متاسفانه طی ۳۰ سال اخیر، نگرش و فرهنگ سازی قابل توجهی برای جذب گردشگر انجام نشده و همین مسئله به طور مستقیم روی حجم فروش اشیاء قدیمی و صنایع دستی تاثیر گذاشته است.

عبداللهی در خصوص وضعیت کسب و کار فروشندگان اشیاء قدیمی و صنایع دستی نیز گفت: هم اکنون حجم فروش کاهش قابل توجهی پیدا کرده است چون مردم قدرت خرید و توان اقتصادی برای خرید اشیاء قدیمی و صنایع دستی ندارند.

منبع: اتاق اصناف ایران 

94106 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید