برلین چشمان خود را بر واقعیات توافق با ترکیه بسته است | اتاق خبر
کد خبر: 336692
تاریخ انتشار: 6 اردیبهشت 1395 - 17:15
نماینده بلند پایه حزب سبز آلمان:
یکی از نمایندگان بلند پایه حزب سبز آلمان توافق فعلی با ترکیه در مسئله پناهندگان را از نظر سیاسی، اخلاقی و حقوقی اشتباه دانسته و تاکید کرد که برلین چشمان خود را بر روی واقعیات بسته است.

اتاق خبر - "امید نوری پور"، کارشناس سیاست خارجی سبزها در پارلمان آلمان در گفتگو با روزنامه "دی ولت" درباره سفر اخیر مرکل گفت: سوال اساسی این است که اختلاف و فاصله بین شو و واقعیت در این سفر تا چه اندازه است. طبیعتا مرکل از یک مدل اردوگاه در این سفر بازدید کرده است اما این تمام واقعیت نیست. در برخی اردوگاه ها وضعیت نسبتا خوب است اما بخصوص در برخی مراکز به نظر می رسد اوضاع  کاملا متفاوت است.

وی در ادامه تاکید کرد که دولت به شدت چشمان خود را بر روی واقعیات بسته است. همچنین درباره موضوعاتی مانند آزادی مطبوعات و حقوق بشر به ندرت یا اصلا هرگز صحبت نمی شود که مبادا ترکیه عصبانی شود. اما در این زمینه بسیار ناگهانی فکر شده است چرا که به این ترتیب امکان اعمال فشار سیاسی از بین می رود.

نوری پور در بخش دیگری از این گفتگو تصریح کرد که ما در ترکیه با یک دولت مستبد ارتباط داریم که تست می کند تا کجا می تواند پیش برود. وی مرتبا به خود اجازه می دهد چکشی را پشت دیگری به کار برده و متوجه می شود که هیچ اعتراضی وجود ندارد. ترکیه در صورتی که ما در برابر آن نایستیم به همین شکل ادامه می دهد.

وی هزینه ای را که در قبال توافق با ترکیه بر سر مسئله پناهندگان می شود را بسیار بالا ارزیابی کرده و گفت: پرونده طنز پرداز آلمانی منتقد اردوغان نشانه کوچکی است مبنی بر اینکه اردوغان اجازه دارد هر کاری با ما کند. شاید آنکارا پناهندگان سوری را می پذیرد، اما پس از آن حالا کردهایی که علیه آن ها می جنگد به سوی ما می آیند.

این نماینده بلند پایه حزب سبز آلمان در بخش دیگری از این گفتگو با تاکید بر اینکه ما نباید در برابر اقدامات نقض کننده حقوق بشر ترکیه سکوت کنیم همچنین گفت: توافق ترکیه با اتحادیه اروپا در این فرم از نظر سیاسی، اخلاقی و حقوقی اشتباه است. بخصوص دولت آلمان اجازه ندارد در برابر مسائل بزرگ جیک نزند چرا که این رویکرد مسائل دیگری به دنبال خود می آورد.

وی همچنین بر لزوم مبارزه با دلایل پناهندگی و یک راه حل اروپایی برای مقابله با این بحران تاکید کرده و در بخش دیگری از این گفتگو تصریح کرد که ما در اتحادیه اروپا مسائلی داریم که خیلی قبل تر از بحران پناهندگان شروع شده است. ما با فروپاشی احساس همبستگی اروپایی مواجه هستیم. این در مسئله پناهندگان، مسائل مالی، روسیه و مسئله اوکراین دیده می شود. ما فورا به یکدیگر نیاز داریم وگرنه دوران صلح در اروپا تمام می شود.

تسنیم

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید