برجام نتیجه حماسه مردم در خرداد 92 است | اتاق خبر
کد خبر: 336723
تاریخ انتشار: 6 اردیبهشت 1395 - 19:21
عارف:
رئیس شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان برجام را نتیجه حماسه مردم در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در خرداد 92 دانست.

اتاق خبر - محمدرضا عارف شامگاه یكشنبه در مسجد جامع شهر رزن افزود: مردم كشور در خرداد 92 تغییر را در دولت و قوه اجرایی رقم زدند و حماسه ای در 24 خرداد خلق كردند كه نتیجه آن حاكمیت اخلاق، عقلانیت و خرد در قوه مجریه بود.

وی اضافه كرد: مبنای انتخاب مردم در خرداد 92 ، اخلاق و اخلاق مداری بود موضوعی كه همواره مورد تاكید و تایید دین مبین اسلام است.
وی یادآوری كرد: شهید مفتح یكی از اساتید ارزشمند و دانشمند بزرگ اسلام كه متعلق به شهرستان رزن است همواره بر اخلاق تاكید داشت و در درسها و رهنمودهای خود در زمان طاغوت تاكید می كرد كه 'از اخلاق عبور نكنید اسلام دین اخلاق است و مبنای حركت انبیا، اخلاق است'.
منتخب مردم تهران در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: گفتمان اصلاحات برآمده از انقلاب است و این گفتمان حاكمیت ارزشها را دنبال می كند.
عارف افزود: دغدغه اصلی این گفتمان تحقق ارزشها است و در گفتمان اصلاحات متدین و انقلابی ترین افراد حضور دارند.
وی بیان كرد: ملت ایران در مرحله نخست انتخابات در خرداد 92 به پیروزی بزرگی دست یافتند كه نتیجه آن حاكمیت عقلانیت و اخلاق در امور كشور بود.
رئیس شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان اضافه كرد: برجام نتیجه حماسه ملت ایران در خرداد 92 و حاكمیت اخلاق و عقلانیت در قوه مجریه بود.
عارف با ذكر اینكه دنیا مشروعیت استفاده ایران از فناوری هسته ای را پذیرفت، بیان كرد: امیدواریم مردم دستاوردهای برجام را در زندگی و پیشرفت كشور شاهد باشند.

* عملیاتی شدن برجام نیازمند مجلسی هماهنگ و همراه با دولت است
وی تاكید كرد: عملیاتی شدن برجام امری لازم است بنابراین تحقق این امر نیازمند مجلس هماهنگ و همراه با دولت است.
وی افزود: بنابراین تغییر در قوه مقننه در دستور كار قرار دارد، تغییری كه هدفش ارتقای جایگاه مجلس است چون بفرموده امام راحل 'مجلس در راس امور است و مجلس مسیر توسعه و پیشرفت كشور را مشخص می كند و نظارت می كند بر كار دولت و حمایت می كند از دولت بتواند كارش را پیش ببرد'.
رئیس شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان اظهار كرد: ما بر اساس حماسه ای كه در خرداد 92 خلق شد در اسفند 94 در دستور كار گفتمان اصلاحات قرار دادیم و بر اساس منافع ملی و حاكمیت ارزشها برنامه راهبردی خود را برای مجلس مدنظر قرار داده و ائتلاف فراگیر اصلاحات شكل گرفت.
عارف با قدردانی از افرادی كه در انسجام این ائتلاف كمك كردند گفت: با توجه به شرایط كشور، راهبرد و شعار اصلی ائتلاف اصلاح طلبان امید و آرامش بعنوان شرط لازم برای توسعه، پیشرفت و موفقیت كشور، قرار گرفت.
وی افزود: امید لازمه كشور است و با امید به آینده كشور و حاكمیت ارزشها، جوانان بیكار و گرفتار نخواهد ماند.
وی با ذكر اینكه رونق اقتصادی نیز مهمترین مساله ای كه هم اینك با آن مواجه هستیم اضافه كرد: ائتلاف اصلاح طلبان برنامه ای در 28 بند تقدیم مردم كرده كه در بند نخست بخش اقتصادی به اصلاح ساختار و در بند دوم اجرای اقتصاد مقاومتی بعنوان اقتصاد پویا مد نظر است.
رئیس شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان گفت: شاخصهای كمی و كیفی توسعه در بخش های مختلف در نظر گرفته شده است و خوشحالیم كه رهبر فرزانه انقلاب امسال را سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامگذاری كردند.

* لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی همكاری مجلس و دولت است
عارف تصریح كرد: برای اقدام و عمل در حوزه اقتصاد مقاومتی هیچ راهی به جز همكاری صمیمانه و فعالانه مجلس شورای اسلامی با دولت نداریم.
وی افزود: مجلس و دولت جایگاه برجسته ای در قانون اساسی دارند و همبستگی و همدلی این دو قوه بطور حتم پیشرفت كشور را به همراه دارد و اصلاح طلبان با این نگاه رونق اقتصادی را در دستور كار قرار دادیم.
وی اظهاركرد: طبق برنامه باید در سند چشم انداز توسعه كشور به جایگاه اول منطقه دست یابد ولی در برنامه چهارم و پنجم هیچگونه پیشرفتی نداشته ایم بنابراین باید برنامه بیست ساله در 10 سال محقق شود كه این امر هماهنگی قوا و حضور مردم را می طلبد.
وی خاطر نشان كرد: ابتدا اصلاح طلبان با این برنامه و ائتلافی كه در برگیرنده همه احزاب و تشكلهای اصلاح طلب بود گام برداشتند ولی در ادامه مسیر به این نتیجه دست یافتیم كه فراتر از ائتلاف اصلاحات نیاز است و باید حامیان دولت و اعتدالگرایان را وارد ائتلاف كرده و با اولویت های در نظر گرفته شده یك ائتلاف عمومی شكل دهیم.
رئیس شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان گفت: با این نگرش لیستی تعیین شد و مردم در هفتم اسفند سال گذشته پاسخ ارزنده ای به این لیست دادند.
عارف اضافه كرد: برای اولین بار در تهران انتخابات مجلس شورای اسلامی یك مرحله ای شد همچنین برای نخستین بار بیشتر مردم به یك لیست رای دادند كه این رویداد در بسیاری از شهرستانها و استانها رخ داده و مردم به وعده ها و برنامه ها اعتماد كردند.
وی از مردم رزن خواست نه تنها در پای صندوقهای رای حضور یابند بلكه دیگران و آنهایی كه به هر علت و بهانه ای در دور نخست انتخابات شركت نكرده اند را نیز به حضور در پای صندوق های رای دعوت و تشویق كنند.

*در مقابل بد اخلاقی ها سكوت كنید
رئیس شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان تاكید كرد: حامیان داوطلبان و مردم رقابت را به پای صندوقهای رای بكشند و به رای و كاندیدهای مورد حمایت دیگران احترام بگذارند چرا كه مبانی حركت اصلاح طلبان عقلانیت است.
عارف تاكید كرد: هیچكس برای رسیدن به اهداف كاری مغایر اخلاق انجام ندهد و در مقابل اگر كسی علیه ما بداخلاقی كرد بخاطر آینده كشور سكوت می كنیم .
استان همدان با یك میلیون و 700 هزار نفر جمعیت دارای 9 كرسی در مجلس است كه در جریان انتخابات دهم تكلیف هفت كرسی مشخص شد.
شهرستان رزن دارای یك كرسی در مجلس است كه در مرحله دوم انتخابات حسن لطفی و عطاالله سلطانی صبور برای تكیه زدن به این صندلی با هم به رقابت می پردازند.
دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی دهم اردیبهشت ماه سالجاری در ملایر و رزن برگزار می شود.ایرنا

ایرنا

94110

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید