صدور ۲۷۰۰ جواز تأسیس واحد صنعتی در استان زنجان | اتاق خبر
کد خبر: 336840
تاریخ انتشار: 7 اردیبهشت 1395 - 00:22
معاون امور صنایع سازمان صنعت و معدن عنوان کرد:
معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به صدور ۲ هزار و ۷۷۴ جواز تأسیس واحد صنعتی گفت: ۱۷ هزار میلیارد تومان برای تأسیس این واحدها سرمایه گذاری شده است.

اتاق خبر- معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به صدور ۲ هزار و ۷۷۴ جواز تأسیس واحد صنعتی گفت: ۱۷ هزار میلیارد تومان برای تأسیس این واحدها سرمایه گذاری شده است.

علی کلانتری ظهر دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در محل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به صدور ۲ هزار و ۷۷۴ جواز تأسیس در استان زنجان گفت: ۱۷ هزار میلیارد تومان برای تأسیس این واحدها در استان سرمایه‌گذاری شده است.

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان بابیان اینکه  استان زنجان در صنعت جایگاه خوبی را به خود اختصاص داده است گفت: استان زنجان در زمینه صنایع غذایی، برق قدرت و ترانسفورماتور و نیز سوئیچ فشارقوی برق از توانمندی ویژه و رتبه خوبی در سطح کشور برخوردار است  و هم‌اکنون در استان حدود ۱۳ شهرک و ناحیه صنعتی فعال وجود دارد.

کلانتری به عمده مشکل واحدهای صنعتی در استان زنجان اشاره کرد و گفت: بیشترین مشکل فعالیت‌های واحدهای صنعتی کمبود نقدینگی است و حدود ۴۵ درصد مشکلات واحدهای صنعتی در زمینه فروش محصول است.

کلانتری تصریح کرد: دولت در سال جاری حمایت لازم را از واحدهایی که مشکل‌دارند در دستور کار قرار داده است.

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان  به پالایش‌های انجام‌شده در راستای فعال‌سازی واحدهای نیمه فعال طی دو سال گذشته در استان اشاره کردوافزود: در استان زنجان ۲۳ درصد واحدها با ظرفیت بالای ۷۰ درصد کار می‌کنند و  ۴۸ درصد مشکلات صنایع تولیدی و صنعتی زنجان مربوط به کمبود نقدینگی و بیش از ۲۰ درصد مربوط به نبود بازار فروش است.

کلانتری گفت: بزرگ‌ترین کمکی که دولت طی دو سال گذشته برای رفع مشکل این صنایع در کشور و استان انجام داده تشکیل کارگروه و ابلاغ قانون رفع موانع تولید است.

وی تصریح کرد: برخی واحدهای صنعتی که در کمبود نقدینگی مشکل داشتند از طریق دریافت تسهیلات بانکی موفق به‌کار خود شدند.

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: هزار و ۲۹ هکتار زمین صنعتی در استان زنجان وجود دارد که در این راستا هزار و ۲۳۹ پروانه بهره‌برداری در استان صادرشده است.

کلانتری گفت: برای هزار و ۲۳۹ پروانه بهره‌برداری چهار هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده که برای ۳۸ هزار فرصت شغلی ایجادشده است.

منبع: مهر 

94106 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید