Performancing Metrics

انتشار کتاب «آمریکای باز متحد شده» | اتاق خبر
کد خبر: 336892
تاریخ انتشار: 7 اردیبهشت 1395 - 05:26
«آمریکای باز متحد شده: چگونه شکاف حزبی را کاهش دهیم» با تکیه بر لزوم برقراری گفتمان موثر بین احزاب مخالف در آمریکا راهی بازار شد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، کتاب «آمریکای باز متحد شده: چگونه شکاف حزبی را کاهش دهیم» تازه ترین اثر «مارک گیرزون» کارشناس برجسته حوزه مدیریت و آموزش شیوه های رهبری است که از سوی انتشارات «آمازون» به چاپ رسیده است.

وی سابقه ارائه مشاوره به کنگره آمریکا، شرکت های چند ملیتی و دست اندرکاران برنامه توسعه سازمان ملل متحد را دارد و پیشتر کتاب هایی را با عناوین «شهروندان جهانی» و «رهبری در زمان بحران» به چاپ رسانده است.

از موضوعات مورد علاقه گیرزون که در کتاب «آمریکای باز متحد شده» نیز به آنها اشاره شده می توان به شناخت مرز ایدئولوژیکی حائل بین احزاب سیاسی آمریکا و تلاش برای ایجاد گفتمان موثر بین ایشان علیرغم تکثر آراء اشاره کرد.

کتاب اخیر از یک سو به تعریف نکات مثبتی می پردازد که آمریکا را به یکی از قدرت های جهانی تبدیل کرده و از سوی دیگر هشدار می دهد که یکی از راهکارهای حفظ قدرت پرهیز از تعصبات حزبی است که این روزها به آفت سیاستمداران آمریکایی تبدیل شده است.

تاکید گیرزون در کتاب «آمریکای باز متحد شده» بر شعار «وحدت علیرغم کثرت» است. نویسنده خط فکری خود را با این استدلال پیش می برد که در گذشته آمریکایی ها بی آنکه سعی به تخریب طرف مقابل داشته باشند، در برابر نظرات مخالف وی ایستادگی می کردند حال آنکه امروزه مناظرات حزبی سالم جای خود را به دعواهای سیاسی متعصبانه داده است. به عبارت دیگر، در محافل سیاسی آمریکا، وفاداری به حزب بر عشق به وطن برتری می یابد.

در این کتاب، روی صحبت گیرزون با مخاطب آمریکایی است حال آنکه توصیه وی کاربردی فراملیتی به خود می گیرد. همفکری برای یافتن راه حل های جدید و همچنین احترام به مخالفین به جای درگیری یا پرهیز از رویارویی با ایشان از نکات مهمی است که در کتاب «آمریکای باز متحد شده» گنجانده شده است.

واقعیت آن است که بیشتر شهروندان آمریکایی از وضعیت دو قطبی حاکم بر جامعه سیاسی آمریکا دلزده هستند اما هیچ یک راه خلاصی از این وضعیت را نمی داند حال آنکه گیرزون با معرفی جنبشی فراحزبی به فکر تغییر بینش مردم و ترغیب آنها به حفظ وحدت است.

وی در این کتاب ۱۹۲ صفحه ای به معرفی گوشه هایی از تلاش ۴۰ شخص حقیقی و حقوقی می پردازد که از راه های گوناگون به دنبال ایجاد پلی ارتباطی بین احزاب مختلف و پُر کردن شکاف موجود بین آنها هستند.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید