Performancing Metrics

یك تروریست اویغور چین در اندونزی كشته شد | اتاق خبر
کد خبر: 336968
تاریخ انتشار: 7 اردیبهشت 1395 - 10:10
یك عضو چینی از نژاد اویغور گروه تروریستی (سانتوسو) در ادامه عملیات نظامیان اندونزی برای شناسایی مخفیگاه این گروه تروریستی كشته شد.

اتاق خبر - یك مقام ارشد پلیس اندونزی روز سه شنبه گفت كه این تروریست در 'پوسو' در 'سولاوسی مركزی' اندونزی كه گمان می رود مخفیگاه اصلی این گروه تروریستی باشد، به ضرب گلوله كشته شد.

'رودی سوفاهاریدی' رئیس پلیس سولاوسی مركزی، گفت كه پلیس همچنان در تلاش برای شناسایی فرد مسلح كشته شده است، اما تصاویر نشان می دهد او یك عضو اویغور از چین این گروه تروریستی است.
به نوشته روز سه شنبه تارنمای 'جاكارتا پست'، در عملیات پلیس و دیگر نظامیان اندونزی برای مقابله با گروه تروریستی مجاهدین شرق اندونزی یا 'سانتوسو' كه به دستور 'جوكو ویدودو' رئیس جمهور این كشور انجام می شود تاكنون 25 عضو این گروه كشته شده اند.
رئیس جمهور اندونزی دستگیری سانتوسو را در اولویت نخست امنیت ملی این كشور قرار داده است.
دو اویغور چینی نیز ماه گذشته در پی تبادل آتش میان تروریست ها و نظامیان اندونزی كشته شدند.
پلیس اندونزی در حال حاضر در تعقیب 'ابو ورداح' ملقب به 'سانتوسو'، رهبر گروه تروریستی 'مجاهدین شرق اندونزی' است كه بیش از 3 سال است در صدر فهرست افراد تحت تعقیب پلیس قرار گرفته و وفادار به گروه تكفیری داعش است.
پلیس اندونزی اخیرا با استناد به برخی اسناد تایید كرد كه گروه تكفیری داعش درپی تبدیل منطقه 'پوسو' كه سانتوسو در آن موضع گرفته است به عنوان دژی برای برنامه های خود در جنوب شرق آسیا است.
گروه مجاهدین شرق اندونزی منطقه 'پوسو' را به اردوگاه آموزشی تروریسم و منطقه ای برای جذب شبه نظامیان از مناطق دور افتاده مانند منطقه خودمختار 'سین كیانگ' چین كه اقلیت اویغور در آن زندگی می كنند، تبدیل كرده است.
آمریكا نیز اخیرا سانتوسو را در لیست سیاه خود به عنوان تروریست جهانی و حامی گروه داعش قرار داد. براین اساس دارایی های این گروه در آمریكا توقیف شده و شهروندان آمریكایی نیز از داشتن هرگونه معامله با رهبر این گروه تروریستی منع شده اند.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید