دستگیری متهمان 50 میلیاردی از بیماران دیابتی | اتاق خبر
کد خبر: 337165
تاریخ انتشار: 7 اردیبهشت 1395 - 21:55
فرمانده انتظامی استان قم از دستگیری سه متهم که از طریق پیش فروش آپارتمان به 120 نفر از بیماران دیابتی، 50 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.

به گزارش اتاق خبر، سردار کاظم مجتبایی فرمانده انتظامی استان قم اظهارداشت: با طرح شکایت 120 نفر از بیماران دیابتی که از طریق یک شرکت انبوه ساز مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند، موضوع در دستور کار مأموران آگاهی استان قم قرار گرفت.

به گفته وی، کلاهبرداران با ظاهری فریبنده و سخنان عوام فریبانه ضمن جلب اعتماد این افراد با وعده پیش ثبت نام واحدهای آپارتمانی در یکی از مناطق بالای شهر، اقدام به دریافت مبلغی حدود450 میلیون ریال می کردند.

فرمانده انتظامی استان قم افزود: با بررسی هایی که صورت گرفت مشخص شد از سال 1392 تاکنون هیچ گونه اقدامی جهت اخذ مجوز و ساخت و ساز انجام نشده است.

وی مجموع مبالغ دریافتی از مالباختگان را بیش از 50 میلیارد ریال عنوان و تصریح کرد: متهمان با علم و اطلاع قبلی بر خلاف قانون پیش فروش آپارتمان ها، اقدام به خرید زمین مزروعی بدون اخذ مجوز از شهرداری کرده و ارزش زمین خریداری شده را با تقلب و تنظیم قولنامه صوری با تفاوت فاحشی تا شش برابر قیمت واقعی محاسبه و به این اعضا اعلام کرده اند.

سردار مجتبایی اضافه کرد: مأموران پلیس آگاهی استان در ادامه پس از هماهنگی قضائی و جمع آوری مستندات، جهت جلوگیری از فرار متهمان و امحا اسناد و مدارک موجود هر سه متهم را دستگیر کرده و پس از تفهیم اتهام با قرار قانونی بازداشت و روانه زندان کردند.

وی گفت: تعداد زیادی از شهروندان که از سطح درآمدی پایین برخوردار هستند به دلیل نداشتن مسکن اقدام به ثبت نام در پروژه پیش فروش آپارتمانها کرده و پس از گذشت چندین سال متوجه کلاهبرداری و عدم اجرای تعهدات شرکت سازنده ساختمانی می شوند.

فرمانده انتظامی استان قم گفت: لازم است متولیان امر با دلسوزی، نظارت قانونی لازم را داشته و در صورت وجود شرکت های متخلف ضمن پلمب، از ادامه فعالیت آنها جلوگیری شود.

منبع: ایسنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید