فرصت های که از دست می روند | اتاق خبر
کد خبر: 337171
تاریخ انتشار: 7 اردیبهشت 1395 - 22:13
حامد واحدی
تقریبا بخش مهمی از توان اقتصادی و فکری کشور صرف حل این مشکلات شده و جامعه اقتصادی نیز به درستی توقع رفع این موانع را دارد.

اتاق خبر- تقریبا بخش مهمی از توان اقتصادی و فکری کشور صرف حل این مشکلات شده و جامعه اقتصادی نیز به درستی توقع رفع این موانع را دارد.

با وجود اینکه همگی تلاش ما صرف رفع مشکلات اقتصادی کشور می شود ولی به نظر می رسد امروز به عنصر دیگری هم نیاز داریم. در احادیث به نقل از  امیرمومنان آمده‌است که «فرصت ها مانند ابر بهاری هستند.» ابر بهای می آید، می‌بارد و به سرعت هم دور می شود و تنها خاطره ای از آن باقی می ماند. اقتصاد ایران با وجود تمام نواقص و حتی دلسردی‌هایش، امروز فرصت‌های را بدست آورده که اگر به آنها بی‌توجهی شود، به سرعت به حسرت تبدیل می‌شوند. توسعه اقتصاد ایران بزرگترین خواسته بخش خصوصی و مردم است. ایران توسعه یافته با تمامی پتانسیل هایی که در اختیار دارد، می تواند به قطبی در منطقه تبدیل شود ولی همگی این رویاها زمانی تحقق پیدا می کند که فرصت ها را مانند ابربهاری از کف ندهیم. در حال حاضر برجام یک امکان مهم برای کشور است که باید از تمامی ظرفیت‌های آن بیشترین بهره را برد. از بین بردن وقت و زمان برای انتقاد یا نقد برجام امروز دیگر به کار اقتصاد ما نمی‌آید. زمان برای چنین اظهارنظرهایی به پایان رسیده و حالا وقت عمل است. از سوی دیگر در همین دوره زمانی، الگوی منحصر به فرد برای پیشرفت اقتصاد کشور از سوی مقام معظم رهبری پیش روی تصمیم گیران و فعالان اقتصادی قرار گرفته است. خوشبختانه رئیس دولت، معاون اول رئیس جمهور و تمامی وزرای دولت نیز مهر تایید بر سند اقتصاد مقاومتی زده‌اند. در چنین شرایطی هم بسترهای بین‌المللی مهیا شده و هم اقتصاد مقاومتی، الگوی رفتاری و برنامه‌ریزی را پیش روی مدیران کشور قرار داده است. آنچه امروز نیاز داریم، آرامش و تحلیل منطقی وضعیت اقتصادی کشور است. از تمامی مزیت‌ها نیز باید به صورتی بهره بگیریم که نتیجه نهایی آن توسعه اقتصاد کشور باشد. رمز موفقیت تنها توجه به همان یک نکته است:« فرصت ها مثل ابر بهار می ماند.»

عضو هیأت رئیسه اتاق تهران 

منبع: اتاق تهران 

94106 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید