باید حق کسوت به معنای واقعی حفظ شود | اتاق خبر
کد خبر: 337277
تاریخ انتشار: 8 اردیبهشت 1395 - 06:39
هاشمی در جمع پیشکسوتان ارتش:
رییس کمیته ملی المپیک گفت: فاصله جدی بین پیشکسوتان و بدنه اجرایی ورزش به ویژه‌ در فدراسیون‌های ورزشی به وجود آمده است اما باید حق کسوت به معنای واقعی حفظ شود.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، مراسم اختتامیه مسابقات پیشکسوتان و بازنشستگان ارتش به مناسب روز "ارتش" در تالار کانون بازنشستگان ارتش برگزار شد. در این مراسم کیومرث هاشمی، رییس کمیته ملی المپیک، امیر مجدآرا رییس فدراسیون همگانی، امیر محمودی معاون اجرایی فرمانده کل ارتش، فولادی رییس سازمان تر‌بیت ‌بدنی ارتش و اکبر حیدری دارنده برنز المپیک حضور داشتند.

هاشمی در این مراسم بیا‌ن‌ کرد: از آنجا که مدال طلا رنکینگ ایران را در المپیک مشخص می‌کند بنا‌بر‌این تلاش ما بر این است تعداد مدال طلا به اندازه ای باشد که حداقل رتبه دوره قبل که بهترین نتیجه‌ای بود که گرفتیم را حفظ کنیم. البته اعتقاد من بر این است که ظرفیت و پتانسیل‌ ورزش ما به اندازه‌ای است که می‌توانیم جایگاه خود را ارتقا دهیم.

او ا‌دا‌مه‌ داد: با بر‌نامه‌ریزی که صورت گرفته و هر ترفندی را به کار بستیم تا ورزشکاران این مرز و بوم موفق و سربلند باشند. مسائل فنی را به خود فدراسیون‌ها سپردیم، اما به لحاظ پشتیبانی و انگیزشی نیاز است، اقدامات جانبی را در کنار آن داشته باشیم. به عنوان مثال تفاهمنامه ای را با گروه صنعتی ملی امضا کردیم و قرار است به ورزشکارانی که مدال طلا می‌گیرند، کفش طلا اهدا شود. طی دیداری که با استاندار مازندران داشتم، گفتم بیشتر مدال آوران تاریخ المپیک از مازندران هستند. استاندار نیز جوایزی را برای مدال آوران المپیک (طلا، نقره و برنز) در نظر گرفته است.

کشور قزاقستان که اصلی ترین رقیب ما است برای مدال آوران خود و باز‌ی‌های آ‌سیا‌یی و المپیک پاداش‌های خوبی می‌دهد ما نیز با توجه به محدودیت مالی که از طرف دولت وجود دارد، سعی کردیم حمایت‌هایی را داشته باشیم تا قهرمانان ملی بدانند حامی دارند و حتی طلایی های المپیک به استخدام کمیته ملی المپیک در می آیند.

هاشمی در مورد پیشکسوتان نیز گفت: با وجود تلاش‌هایی که انجام شده اما فاصله جدی بین پیشکسوتان با بدنه اجرایی ورزش به ویژه‌ در فدراسیون‌های ورزشی به وجود آمده است. اگر ما حرمت پیشکسوت را نگه نداریم فردا که مسئولیت خودمان نیز تمام می‌شود و پیشکسوت می شویم نباید انتظار داشته باشیم حرمتمان حفظ شود. باید از پیشکسوتان بیشتر استفاده شود با وجود اختلاف سلایقی که وجود دارد، در کمیته ملی المپیک نیز آمادگی داریم حرکت‌های جدیدی انجام شود. اگر تجربیات پیشکسوتان را به عدد و رقم تبدیل کنیم پیش از هزار سال می‌شود و چرا نباید از آنها گذشت.

وی افزود: امیدوارم در ورزش کشور و در وهله اول خودم بتوانم بستری را ایجاد کنم تا از پیشکسوتان استفاده کنیم و حق کسوت به معنای واقعی حفظ و نگهداری شود. در منشور المپیک هم مهم‌تر‌ و اصلی‌ترین موضوع اخلاق است و احترام به بزرگتر نیز کاملا اخلاقی است.

انتها‌ی‌ پیا‌م/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید