دلایل انتخاب کفش طلا به عنوان پاداش طلایی‌های المپیک ریو | اتاق خبر
کد خبر: 337298
تاریخ انتشار: 8 اردیبهشت 1395 - 08:16
از آنجایی که فیفا همه ساله به بهترین بازیکن سال فوتبال کفش طلا هدیه می‌دهد، یک شرکت صنعتی نیز چنین پاداشی را برای مدال‌آوران طلایی در المپیک ریو در نظر گرفته است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، منوچهر صالحی در نشست خبری که امروز سه‌شنبه به منظور امضای تفاهم‌نامه همکاری با کمیته ملی المپیک برای حمایت از کاروان ورزش ایران در المپیک ریو برگزار شد، در مورد اینکه از طرف یک کارخانه کفش داخلی یک جفت کفش طلا به ارزش یک میلیارد ریال به عنوان پاداش به مدال‌آوران طلا در المپیک ریو اهدا خواهد شد، توضیح داد.

وی گفت: فیفا هر ساله به بهترین بازیکن منتخب جهان یک جفت کفش طلا اهدا می‌کند. بازیکنانی مثل لیونل مسی بارها صاحب این جایزه شده‌اند. این موضوع ما را بر آن داشت برای مدال‌آوران طلایی خود در المپیک ریو چنین پاداشی در نظر بگیریم.

صالحی تاکید کرد: بر همین اساس به ورزشکارانی که مدال طلای المپیک ریو را از آن خود کنند، یک جفت کفش طلا که وزن آن حدود یک کیلوگرم است و معادل یک میلیارد ریال قیمت دارد، اهدا خواهد شد.

مدیرعامل این گروه صنعتی تولید کننده کفش داخلی تصریح کرد: این موضوع انگیزه ورزشکارانمان را برای مدال‌آوری طلا در المپیک ریو بیشتر خواهد کرد. ما خودمان از جنس کفش هستیم و با کفش رابطه خوبی داریم و بر همین اساس چنین انتخابی را انجام دادیم.

وی که زمانی مدیریت باشگاه سایپا را برعهده داشت با تاکید بر اینکه در حوزه اسپانسرینگ می‌دانم چه کارهایی باید انجام شود، خاطرنشان کرد: دوست دارم خیلی از آرزوها برآورده شود و کشورمان امپراطوری خود را به دست آورد. چندی پیش سفری به منطقه صفر مرزی در سیستان و بلوچستان داشتیم و طی آن تعدادی کفش بین بچه‌ها توزیع کردیم، چون اعتقاد داریم فلسفه کاری ما بحث جوانمردی است.

صالحی در بخشی از صحبت‌های خود تاکید کرد: امیدوارم سایر شرکت‌ها نیز به زودی درگیر ورزش شده و به این عرصه رو بیاورند. کسب طلا برای چهار سال باعث افتخار و شادی کشور می‌شود و بر همین اساس به افرادی که چنین مدالی کسب کنند باید بهای زیادی داده شود.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید