ورود محیط زیستی در رشته های دانشگاه علمی کاربردی وزارت کشاورزی | اتاق خبر
کد خبر: 337432
تاریخ انتشار: 8 اردیبهشت 1395 - 16:32
پس از برگزاری جلسات هم اندیشی برای درج ملاحظات محیط زیستی در آموزش های کاردانش، به زودی ورود این ملاحظات در تمامی رشته های موسسه آموزش عالی علمی- کاربردی وزارت جهاد کشاورزی تحقق خواهد یافت.

به گزارش اتاق خبر، پس از برگزاری جلسات هم اندیشی برای درج ملاحظات محیط زیستی در آموزش های کاردانش، به زودی ورود این ملاحظات در تمامی رشته های موسسه آموزش عالی علمی- کاربردی وزارت جهاد کشاورزی تحقق خواهد یافت.

کیومرث کلانتری،  سرپرست دفتر آموزش محیط زیست در جلسه ی هم اندیشی مشترک با نمایندگان وزارت جهاد کشاورزی در کارگروه تدوین ملاحظات محیط زیستی کاردانش که در محل دفتر آموزش محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد،گفت: تبیین و تدوین ملاحظات محیط زیستی در تمامی رشته های کشاورزی و منابع طبیعی به دو صورت عمومی و تخصصی خواهد بود.

وی ادامه داد: تدوین ملاحظات عمومی در تمامی رشته های مشتمل بر مبانی محیط زیست، کشاورزی سبز، آلودگی های محیط زیست و .... مد نظر است و در تدوین موضوعات تخصصی محیط زیستی، رشته هایی مانند فرآوری پسماندهای کشاورزی در زمینه های امور دامی، امور زراعی و باغبانی، صنایع غذایی، شیلات و آبزی پروری ، جنگل و مرتع و رشته هایی از این دست در دستور کار قرار خواهند گرفت.

 سرپرست دفتر آموزش محیط زیست  افزود: کارگروه های تخصصی فرصت  بسیار مغتنمی برای تعامل سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت جهاد کشاورزی برای گنجاندن ملاحظات محیط زیستی در چندین رشته مرتبط با دستگاه مذکور خواهد بود که سرانجام برای تصویب نهایی به وزارت آموزش و پرورش ارسال خواهد شد.

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید