آمادگی نوکیا برای رهبری موج بعدی نوآوری | اتاق خبر
کد خبر: 337460
تاریخ انتشار: 8 اردیبهشت 1395 - 18:24
افسانه سقوط نوکیا از قله‌های تکنولوژی و بازگشت دوباره آن به بازار الکترونیک،‌ بارها و به شیوه‌های مختلف بیان شده است. با فروش نوکیا موبایل در سال 2014 به مایکروسافت، این کمپانی برند لومیا را رها کرد و دیگر تا پایان سال 2016 حق ساخت اسمارت فون ندارد.

اتاق خبر - از‌ آن زمان تاکنون، نوکیا تبلت N1 را معرفی کرده است که با اینکه بازخوردهای مناسبی از طرفداران داشت، اما نتوانست موفقیت چندانی در بازار داشته باشد. البته شایعاتی وجود دارد که نوکیا می‌خواهد گوشی اندرویدی نوکیا C1 را به بازار معرفی کند. روی دیگر سکه این است که نوکیا قصد ندارد همان مدل تجاری را که به مایکروسافت فروخته است، دوباره تکرار کند و ایده‌های مختلفی را در سر می‌پروراند. یکی از این حوزه‌هایی که نوکیا در ذهن دارد، گجت‌های پوشیدنی است. در اکتبر 2015، نوکیا اسناد شرکتیش را به گونه‌ای اصلاح کرد که گجت‌های پوشیدنی را نیز در برگیرد.

حال،‌ نوکیا اعلام کرده است که شرکت فرانسوی Withings را به قیمت 191 میلیون دلار می‌خرد. شرکت Withings سازنده اسمارت واچ و دیگر گجت‌های پوشیدنی است. بر اساس گفته‌های رجیو سوری، مدیرعامل و رئیس نوکیا، این کمپانی قدم‌های محکمی برای ورود به بازار مهم و بزرگ سلامت دیجیتال برداشته است. رمزی هایداموس، رئیس Nokia Technologies، می‌گوید که Withings همان بینشی را نسبت به گجت‌های مرتبط با سلامتی و اینترنت اشیا دارد که نوکیا دارد و خرید Withings به Nokia Technologies کمک می‌کند که رهبر موج بعدی نوآوری در دنیای سلامت دیجیتال باشد.

بازار گجت‌های پوشیدنی، بازار عمدتا دست‌نخورده‌ای است. در حالیکه بسیاری از سازندگان وجود دارند که محصولاتی در این زمینه تولید می‌کنند، هنوز محصول انقلابی در این حوزه تولید نشده است که کاربران نیاز به خرید آن را حس کنند. در حال حاضر گام‌شمارها، ترکرهای خواب و دستگاه‌های دیگری از این قبیل وجود دارد، ولی بیشتر برای کسانی است که به ورزش علاقه شدید دارند و ورزش نیز می‌کنند و یا کسانی که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند. ویژگی مشترک همه این گجت‌ها این است که هیچ ویژگی برتری ندارند! کاربر عادی باید حس کند که با خرید آنها، 100 دلار پول خود را دور نریخته است. شاید نوکیا بتواند چنین گجتی را تولید کند.

آی تی رسان

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید