تقدیر از ۴۰ معلم نمونه | اتاق خبر
کد خبر: 337492
تاریخ انتشار: 8 اردیبهشت 1395 - 20:24
قائم مقام وزیر آموزش و پرورش جزئیات برنامه های بزرگداشت مقام معلم را تشریح کرد و گفت: از ۴۰ معلم نمونه تقدیر خواهد شد.

به گزارش اتاق خبر، محمدحسین سلیمی جهرمی در نشست خبری که به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم برگزار شد، گفت: توسعه کشور در گرو بهره مندی آموزش و پرورش از معلمین شایسته در ابعاد حرفه ای است که عاشقانه به کار خود دل داده اند و معلمی را رسالت و عشق خود قرار داده اند.

وی با اشاره به اسامی روزهای هفته گرامیداشت مقام معلم افزود:اسامی روزهای هفته گرامیداشت مقام معلم از ۱۲ اردیبهشت تاهجدهم اردیبهشت به ترتیب یکشنبه ۱۲ اردیبهشت روز «معلم و اندیشه مطهر»، دوشنبه ۱۳ اردیبهشت روز «معلم و میثاق با ولایت»، سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت روز «معلم، جامعه و فرهنگ تکریم»، چهارشنبه پانزدهم اردیبهشت روز «معلم و پیشکسوتان تعلیم و تربیت»، پنج‌شنبه شانزدهم اردیبهشت روز «معلم و جلوه‌های ایثار»، جمعه هفدهم اردیبهشت روز «معلم، زمینه ساز وحدت ملی» و شنبه هجدهم اردیبهشت روز «معلم، فرهنگ ساز اقتصاد مقاومتی» نام گذاری شده است.
قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در ستاد بزرگداشت مقام معلم ادامه داد: در روز ۱۲ اردیبهشت وزیر آموزش و پرورش و رئیس جمهور با خانواده شهید مطهری دیدار خواهند داشت.

وی تصریح کرد:روز ۱۳ اردیبهشت تعداد ۳ هزار معلم و دانشجومعلمان به دیدار مقام معظم رهبری نائل می شوند  همچنین در این روز معلمان نزد رهبری سوگند نامه  ای با عنوان میثاقی که معلمین در نظام تعلیم و تربیت به آن پایبند هستند قرائت می شود.

سلیمی جهرمی اضافه کرد:روز ۱۴ اردیبهشت معلمان با رییس مجلس شورای اسلامی دیدار خواهند داشت و روز ۱۵ اردیبهشت به دیدار پیشکسوتان تعلیم و تربیت خواهیم رفت. روز ۱۶ اردیبهشت ماه نیز پیش بینی شده است تا معلمان با رییس جمهور دیداری داشته باشند.روز۱۷اردیبهشت نیز وزیر آموزش و پرورش در نماز جمعه سخنرانی خواهد کرد.

به گفته رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات اجرای طرحوسپاس معلم، حضور در مزار شهدا و تجدید بیعت با بنیانگذار انقلاب اسلامی در مرقد امام  از دیگر برنامه ها است.

وی تاکید کرد: تعداد ۴۰ معلم به نمایندگی از معلمان سراسر کشور که ۳۲ معلم ها از استان ها، ۳معلم از مدارس استثنایی،۳ معلم از مدارس غیردولتی  و یک فرهنگی از دانشگاه فرهنگیان و یک فرهنگی از دانشگاه شهید رجایی شامل می شود در هفته معلم مورد تقدیر قرار می گیرند.

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در ستاد بزرگداشت مقام معلم گفت: اعتبار ۹ میلیارد تومان برای مراسم بزرگداشت مقام معلم تخصیص داده شده است.

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید