دیدار وزرای دفاع ایران و ارمنستان در مسکو | اتاق خبر
کد خبر: 337504
تاریخ انتشار: 8 اردیبهشت 1395 - 21:04
سردار حسین دهقان وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران كه برای شركت در نشست بین المللی امنیت به مسكو سفر كرده است با سیران اوهانیان همتای ارمنستانی خود دیدار و مذاكره كرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایرنا،  سردار حسین دهقان وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران كه برای شركت در نشست بین المللی امنیت به مسكو سفر كرده است با سیران اوهانیان همتای ارمنستانی خود دیدار و مذاكره كرد.

در این دیدار که با حضور مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه برگزار شد، وزیران دفاع دو كشور در باره همكاری های تهران و ایروان و همچنین شرایط منطقه گفت وگو كردند.
سیران اوهانیان در این دیدار روابط ارمنستان با ایران را مهم خواند و گفت: سابقه برخورد بسیار خوب ایران با ارمنی ها قابل تقدیرو ارزشمند است.
طرفین در این دیدار با تاكید بر اهمیت ثبات و آرامش در منطقه، همگرایی های كشورهای مختلف را در این زمینه برای كاهش تنش ها مهم بر شمردند.
جمهوری آذربایجان و ارمنستان دو هفته پیش درگیری های نظامی منجر به كشته شدن شماری از نیروهای دو طرف بر سر منطقه ناگورنو قره باغ داشتند كه با تلاش روسیه به آتش بس موقت منجر شد.
پنجمین همایش بین المللی امنیت مسكو در دو روز با حضور 500 شركت كننده از جمله وزیران و معاونان وزارت خانه های دفاع، رییسان ستاد كل نیروهای مسلح و كارشناسان از كشورهای مختلف امروز با حضور هیات ایرانی گشایش یافت.
افزون بر مبارزه با تروریسم به عنوان محوراصلی نشست امسال، مسائل امنیتی منطقه آسیا و اقیانوس آرام، ثبات جهانی و همكاری های نظامی از دیگر محورهای مورد بررسی در این نشست اعلام شده است.
وزیر دفاع ایران همچنین در حاشیه این نشست بین المللی دیدارهای دو جانبه ای انجام خواهد داد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید