طالبان به راهبرد تازه رئيس جمهوري افغانستان براي سركوب شديد مخالفان مسلح واكنش نشان داد | اتاق خبر
کد خبر: 337520
تاریخ انتشار: 8 اردیبهشت 1395 - 22:09
گروه طالبان با انتشار اطلاعيه اي نسبت به اظهارات تازه رئيس جمهوري افغانستان در مجلس نمايندگان اين كشور واكنش نشان داد و خطاب به دولت وحدت ملي گفت كه شما هر قدركه قدرت داريد، به كار بنديد، اما هيچ قدرتي در دنيا نمي تواند مبارزان در راه عقيده را شكست دهد.

اتاق خبر - «قاري يوسف احمدي» يكي از سخنگويان طالبان روز چهارشنبه در پايگاه اطلاع رساني «فارسي دري »اين گروه نوشته است كه ما موضع خود را درباره اظهارات تند «محمد اشرف غني» رئيس جمهوري افغانستان كه به ادعاي گروه طالبان، تلاش كرده تا حقايق را از نگاه ها مخفي كند، ابراز مي كنيم.

رئيس جمهوري افغانستان سه روز قبل، پس از حمله انتحاري هولناك گروه طالبان در مقابل اداره امنيت ملي افغانستان كه به كشته شدن 67 تن و زخمي شدن 347 تن ديگر انجاميد، براي نخستين بار در مجلس نمايندگان افغانستان حاضر شد و با تغيير رويكرد خود نسبت به طالبان كه تا چند ماه پيش، آنان را برادران ناراضي مي خواند، گفت كه گروه طالبان، شبكه حقاني، شوراي كويته و شوراي پيشاور، «محارب» و «ياغي» هستند و آنان را به سزاي اعمال خود خواهيم رساند.
اشرف غني همچنين تاكيد كرده بود كه عفو بي دليل نيروهايي كه با دولت مشروع افغانستان مي جنگند و زنان و كودكان بي گناه و نيروهاي امنيتي كشور را به شهادت مي رسانند، از دستور كار خارج شده و دادگاه ها حكم اعدام نيروهاي اين گروه را با قاطعيت اجرا خواهند كرد.
گروه طالبان در اطلاعيه خود مدعي شده كه اگر دولت وحدت ملي امروز با پشتيباني دلار آمريكا، سلاح غربي و قدرت ديگران، ملت خويش را مرعوب و به جنگنده هاي اجنبي، مي بالند، بايد بدانند كه قيمت اين جرم ها را روزي پس خواهند داد و همان گونه كه شما از ضربه زدن به اين گروه خسته نمي شويد، ما هم در راه دفاع از كشور خسته و درمانده نخواهيم شد.
طالبان در اطلاعيه ادعا كرده است كه افغانستان از سوي كفار آمريكايي اشغال شده و به گمان آنان، جنگ اسلام و كفر در اين كشور جريان دارد و سرانجام پيروزي از آن مومنان خواهد بود و سران حكومت وحدت ملي به سرنوشت «شاه شجاع»و «ببرك كارمل» دچار خواهند شد.
گروه طالبان نوشته است: تجاوز آمريكا به افغانستان، آغاز مرحله سوم دشمني تاريخي غرب عليه امت اسلامي است و غربي ها براي سركوب كردن امت اسلامي، بارها بر جهان اسلام حمله كرده اند كه مرحلۀ اول آن در نيمۀ قرن يازدهم ميلادي تا انتهاي قرن سيزدهم ميلادي بوده كه در تاريخ از آن، به عنوان جنگ هاي صليبي ياد مي شود.
در ادامه اين گروه نوشته است كه اين گروه، مرحلۀ دوم جنگ غرب عليه اسلام را در سال هاي پاياني قرن 18 ميلادي آغاز كرد و تا نيمۀ قرن بيستم ميلادي جريان داشت كه در تاريخ معاصر به جنگ هاي استعماري شهرت يافته است و در نتيجۀ آن، علاوه بر افغانستان، تمامي سرزمين هاي اسلامي تحت اشغال مستقيم غربي ها قرار گرفت .
در نيمۀ دوم قرن بيستم ميلادي ، با پيدايش بلوك شرق و جنگ سرد از لشكر كشي مستقيم غرب جلوگيري كرد، اما هنگامي كه اتحاد شوروي سقوط كرد و آمريكا يكه تاز جهان شد ، به جايگاه فرعونيت در جهان صعود كرد و با آغاز قرن بيست و يكم ، جنگ اشغال و استعمار خويش را در سرزمينهاي اسلامي از افغانستان آغاز كرد .
گروه طالبان نوشته است: شما هر قدركه توان داريد همه را به كار گيري كنيد اما در نهايت پيروزي بطور حتم براي مؤمنان خواهد بود و مزدوران كفر همانند شاه شجاع ، ببرك كارمل و ديگران سياه رو بوده و در تاريخ چنان سرافگنده خواهند بود كه حتي مردم براي ذكر نام شان در مجالس احساس شرمندگي خواهند كرد .

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید