بانک انصار رتبه نخست شفافيت مالي را در شبکه بانکداري کشور به دست آورد | اتاق خبر
کد خبر: 337613
تاریخ انتشار: 8 اردیبهشت 1395 - 20:32
بر اساس تازه ترين آمار اعلام شده از سوي سازمان بورس و اوراق بهادار، بانک انصار همچون سنوات گذشته موفق شد رتبه برتر را در شفافيت اطلاعات مالي از نظر امتياز «به موقع بودن» و «قابليت اتکاء اطلاعات»، بين بانک ها به دست آورد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از اداره کل بازار يابي وتبليغات بانک انصار، اداره نظارت بر ناشران بورسي در گزارش مربوط به دوره 12 ماهه منتهي به 29 اسفند ماه1394، اعلام داشت که بانک انصار از نظر " به موقع بودن و قابليت اتکاء اطلاعات" موفق به کسب رتبه نخست در بين بانک ها و موسسات مالي و اعتباري و رتبه ششم در بين شرکتهاي بورسي شده است. همچنين، در اين گزارش آمده است که بانک انصار در دوره هاي گذشته نيز همواره از نظر اين شاخص در رتبه‌هاي اول و دوم گروه بانک ها و موسسات مالي و اعتباري قرار داشته است. 

آقاي يحيي فروتن قائم مقام بانک انصار طي گفتگويي که پس از اعلام اين خبر انجام شد گفت: تبعيت از قوانين حاکميت شرکتي براي انتشار اطلاعات مالي به موقع و قابل اتکاء، يک فاکتور مهم بر رفتار سرمايه گذار است که مي توان با رعايت آن ، اعتماد سرمايه گذاران را نسبت به بازار سهام بهبود بخشيدتا هم سرمايه گذاران و هم شرکت ها از آن بهره مند گردند و ريسک سرمايه گذاري براي سرمايه گذاران  و هزينه سرمايه براي شرکت ها کاهش يابد. اين امر در نهايت به ايجاد منابع تامين مالي با ثبات در شرکت ها خواهد انجاميد که از مهمترين آنها انتشار سهام عادي است. خوشبختانه اين اعتماد، به لطف زحمات صادقانه همکاران ما در بانک انصارزمينه  ارائه اطلاعات به موقع و قابل اتکاء در بازار سرمايه را فراهم نموده است و ضمن ارزشمند وبا ثبات شدن ارزش ذاتي سهام بانک، نسبت به متوسط صنعت بانکداري از وضعيت خوبي برخوردار بوده و در فرآيند افزايش سرمايه، بيشترين استقبال از حق تقدم سهام توسط سهامداران صورت پذيرفته است.

قائم مقام بانک انصار ضمن اشاره به جايگاه بازار سرمايه هر کشور در اقتصاد عنوان نمود که در صورت دسترسي آسان به اطلاعات قابل اتکاء و به موقع توسط سرمايه گذاران، فرضيه بازار کارا  شکل گرفته و منجر به ايجاد بازدهي متناسب با ريسک انجام شده در بازار و قابليت نقد شوندگي سريع و آسان و بالارفتن درجه نقدشوندگي در بازار سرمايه خواهد شد.

قائم مقام بانک انصار در ادامه تصريح نمود: عدم شفافيت اطلاعات باعث افزايش هزينه مبادلات و ناتواني بازار سرمايه در تخصيص بهينه منابع مي شود و لذا توسعه سازوکار هاي لازم جهت نظارت و کنترل بر نحوه و چگونگي انتشار اطلاعات در بازار سرمايه بسيار مهم است.

ايشان در پايان به لزوم پايبندي همه بانکها و موسسات مالي به رعايت اصول حاکم بر شفافيت مالي و برخورد قاطع با ايجاد هرگونه رانت‌اطلاعاتي در جهت ارتقاء سطح و جايگاه بانکها در بازارسرمايه به عنوان صنعت  اثرگذار در اين بازار و همچنين اقتصاد کشور تاکيدکرد.

94105

 

 
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید