فعالیت 500 داور در مراکز داوری اتاق بازرگانی کشور | اتاق خبر
کد خبر: 337769
تاریخ انتشار: 9 اردیبهشت 1395 - 16:10
قائم مقام دبیرکل مرکز داوری اتاق بازرگانی ایران از رسیدگی به حدود 1000 پرونده در دفتر مرکز داوری اتاق بازرگانی ایران خبر داد و افزود: نزدیک به 500 داور در تمامی مراکز داوری اتاق بازرگانی در کشور فعالیت می‌کنند.

اتاق خبر: حمیدرضا اصلانی در چهارمحال وبختیاری اظهار کرد: وظیفه دفتر مرکز داوری اتاق بازرگانی حل و فصل اختلافات بیرون از سازمان دادگستری است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر این دفتر در 28 استان کشور فعال است، افزود: امروزه اختلافات بسیار تخصصی است.

به گفته وی این دفتر با همکاری اتاق بازرگانی استان و با استفاده از ظرفیت‌های استانی تشکیل شده و در حال حاضر حدود پنج داور در آن عضو هستند.

اصلانی در خصوص کار این دفتر خاطرنشان کرد: در این دفتر رسیدگی دقیق و مشارکت‌جویانه به دعاوی انجام گرفته و رای صادر شده در آن قطعی است و توسط دایره اجرا در دادگستری اجرا می‌شود.

وی از رسیدگی به حدود 1000 پرونده در دفتر مرکز داوری اتاق بازرگانی ایران خبر داد و افزود: نزدیک به 500 داور در تمامی مراکز داوری اتاق بازرگانی در کشور فعالیت می‌کنند.

قائم مقام دبیرکل مرکز داوری اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه ارتباط تخصصی با مخاطب موجب بارور شدن جامعه حقوقی کشور می‌شود، تصریح کرد: آموزش به قضات و وکلا از ضرورت بالایی برخوردار است و ما نیز از اساتید برجسته بین‌المللی برای این مهم بهره خواهیم گرفت.

اصلانی در پایان گفت: تا کنون بیش از 1000 نفر وکیل به این منظور آموزش داده شده‌اند و حدود هفت دوره آموزشی برای قضات استان‌های مختلف برگزار شده است.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید