انتخابات تا ساعت ۷ بعد از ظهر ادامه دارد | اتاق خبر
کد خبر: 337885
تاریخ انتشار: 10 اردیبهشت 1395 - 12:00
رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی گفت: انتخابات امروز (جمعه) با تصمیم وزیر كشور یك ساعت تمدید شده است و تا هفت بعد از ظهر ادامه دارد.

به گزارش اتاق خبر، علیرضا رادفر پیش از ظهر جمعه در جمع خبرنگاران افزود: طبق قانون، زمان اولیه برگزاری انتخابات، ۱۰ ساعت و تا شش بعد از ظهر است ولی وزیر كشور، از همین ساعات اولیه تصمیم گرفت كه این انتخابات را یك ساعت تمدید كند تا مردم با فراغ بال بیشتری در آن شركت كنند.

وی ادامه داد: با این وجود از همه مردم حوزه های انتخابیه سه گانه در آذربایجان غربی درخواست می كنیم كه از ساعات اولیه در پای صندوق های رای حاضر شوند.

رادفر اضافه كرد: ۸۳۶ شعبه اخذ رای برای این استان در مرحله دوم انتخابات پیش بینی شده كه همه آنها از ساعت هشت صبح آماده اخذ رای از شهروندان هستند.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی ادامه داد: دارا بودن شناسنامه و كارت ملی یا به یاد داشتن شماره ملی برای دریافت رای شهروندان نیاز است و بدون این دو مورد، رای هیچ شهروندی اخذ نمی شود.

رادفر با اشاره به وجود دستگاه های تشخیص هویت در شعبه های اخذ رای گفت: افرادی می توانند در این دوره انتخابات شركت كنند كه در دور اول در همان حوزه انتخابیه رای داده باشند یا اینكه در دور نخست در انتخابات شركت نكرده باشند.

از استان آذربایجان غربی ۱۲ نفر راهی مجلس شورای اسلامی می شوند كه سهم ارومیه سه نماینده، میاندوآب ـ شاهین دژ ـ تكاب دو نماینده و سهم هر كدام از حوزه های انتخابیه هفت گانه ماكو ـ شوط ـ پلدشت ـ چالدران، خوی ـ چایپاره، سلماس، نقده ـ اشنویه، مهاباد، بوكان و پیرانشر ـ سردشت یك نماینده است.

تاكنون تكلیف هفت نماینده استان در دور نخست مشخص شده و انتخاب پنج نماینده دیگر در دور دوم در سه حوزه انتخابیه ارومیه(دو نماینده)، سلماس(یك نماینده) و میاندوآب ـ شاهین دژ و تكاب(دو نماینده) امروز انجام می شود.

۱۵ هزار نفر در امر برگزاری مرحله دوم دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان آذربایجان غربی مشاركت دارند.

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید