انگشت اشاره ايراني ها به سوي آينده اي رنگين | اتاق خبر
کد خبر: 337958
تاریخ انتشار: 10 اردیبهشت 1395 - 21:51
حماسه حضور و همدلي
امروز 10 ارديبهشت سكانس آخر انتخابات اجرا مي شود تا منتخبان مردم پس از ماهها تلاش و تمرين دموكراسي بر صندلي هاي سبز بهارستان آرام بگيرند.

اتاق خبر - با گذشت حدود 9 ساعت از آغاز دور دوم انتخابات مجلس دهم، حوزه هاي اخذ راي در خرم آباد با ازدحام مواجه مي شود و مردم اين شهر با سليقه هاي مختلف سياسي دوش به دوش هم در صف راي گيري قرار مي گيرند.
امروز شناسنامه ها حرف مي زنند، سخن بيش از 900 هزار لرستاني به همره حدود 16 ميليون هم وطن ايراني شان بدون شك ، گيرا تاثيرگذار و وحدت آفرين است، سخني كه حول محور اتحاد، همبستگي و موفقيت بيان مي شود.
جالب است كه در بسياري از تصاوير تلويزيوني و عكس هاي مختلف، هر ايراني كه در صف راي گيري قرار دارد بدون اينكه كلامي به سخن آورد شناسنامه خود را نشان داده و انگار كه مي خواهد ثابت كند ، امروز روز فرياد بلند و سخن گفتن شناسنامه هايي است كه با غرور ملي و وفاداري به نظام مهمور شده اند.
امروز بهاري ارديبهشت ، تك تك ايرانيان براي نفس كشيدن در هواي آزادي، استقلال و غرور بهاري شده اند و انگار كه همه مي دانند بايد براي حضور در اين هواي روح بخش، در صفوف منسجم و دوشادوش يكديگر باشند.
هر ايراني با هر لهجه و لباسي مي داند كه امروز بايد در مسادان سياسي انتخابات حاضر شود و انگشت اشاره خود را براي آباداني و موفقيت كشور رنگين كند.
حضور در انتخابات ، اشاره به فردايي روشن و سپيد خواهد بود، حضوري كه حاصل غرور منحصر به فرد ايراني است و بدون شك جنس اين غرور در هيچ كجاي جهان يافت نمي شود.
دهمين روز ارديبهشت 95 هر ايراني صداي فريادي است كه به گوش جهانيان طنين انداز مي شود، كه تا ملت هميشه در صحنه اين مرز و بوم مدافع نظم و رهبري هستند، احدي نمي تواند تصور بدخواهي ايران اسلامي را داشته باشد.
دنيا امروز نظاره گر همبستگي ايران شده و بدون شك از اين همه وفاداري مردم به سرزمين آريايي درس خواهد گرفت، درسي كه هر ايراني براي از بر كردن آن سختي و مقاومتي مثال زدني داشته است.
امروز مردم ايران اسلامي معلم كلاس وفاداري و آينده نگري هستند، كلاسي كه شاگردان آن مي توانند تك تك ملت ها باشند به شرطي كه بخواهند و بتوانند درس استاد را فرا بگيرند.
انتخابات دور دوم مجلس شوراي اسلامي در لرستان در 769 شعبه و صندوق اخذ راي و سه حوزه انتخابيه خرم آباد و دوره چگني با 343شعبه ،بروجرد با 238 شعبه و دورود و ازنا با 188 شعبه برگزار مي شود.
از مجموع هفت حوزه انتخابيه اين استان، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي حوزه هاي انتخابيه اليگودرز ،سلسله و دلفان، كوهدشت و رومشكان و پلدختر در هفتم اسفند سال گذشته انتخاب و در سه حوزه ديگر لرستان رقابت بين 10نامزد به دور دوم كشيده شده است.
ميانگين مشاركت مردم استان در دور اول انتخابات دهم مجلس شوراي اسلامي 64 درصد بوده است.
اين استان داراي 9 كرسي نمايندگي مجلس شوراي اسلامي، هفت حوزه انتخابيه و 11 شهرستان است كه در اين دوره پنج كرسي تعيين تكليف مي شوند.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید