Performancing Metrics

حمایت هیتلر از صهیونیسم و گسیل یهودیان به فلسطین یك واقعیت تاریخی است | اتاق خبر
کد خبر: 337964
تاریخ انتشار: 10 اردیبهشت 1395 - 22:53
گالووی:
'جورج گالووی' سیاستمدار انگلیسی روز جمعه در سخنانی ضمن هشدار نسبت به وقوع یك كودتای تدریجی علیه 'جرمی كوربین' رهبر حزب كارگر تصریح كرد: 'كن لیوینگستون' شهردار پیشین لندن به دلیل گفتن 'حقایق تاریخی' در مورد حمایت هیتلر از صهیونیسم، نبایستی از این حزب تعلیق

اتاق خبر - گالووی رهبر حزب احترام گفت: 'آنها در تلاش برای خلاص شدن از جرمی كوربین هستند، آنها در حال اجرای یك كودتای تدریجی علیه وی می باشند. '
جورج گالووی با اشاره به فشارهای صورت گرفته علیه جرمی كوربین به دنبال تعلیق دو روز اخیر ' كین لیوینگستون ' و 'ناز شاه ' از حزب كارگر، افزود: هدف اصلی آنها جرمی كوربین است.
گالووی مدعی شد كه صادق خان نامزد شهرداری لندن و 'جان مان' نماینده پارلمانی حزب كارگر كه بشدت علیه 'لیوینگستون ' موضع گرفته اند، بخشی از جریان كودتا علیه جرمی كوربین بشمار می‌آیند.
جرمی كوربین در چند روز اخیر برای پاك‌سازی حزب كارگر از آنچه آن را جریانات 'یهودی‌ستیزی ' می‌خوانند، به‌شدت از سوی حزب محافظه‌كار و نیز همه حزبی‌هایش و نیز لابی‌های صهیونیستی تحت‌ فشار قرا گرفته است.
جورج گالووی همچنین در دفاع از اظهارات 'كن لیوینگستون'، گفت: حمایت هیتلر از صهیونیسم یك حقیقت تاریخ است و محققان بر این مساله متفق‌القول هستند كه رهبران صهیونیسم در آلمان و مقامات نازی یك موافقتنامه ( هاوارا)، برای اعزام یهودیان آلمانی به فلسطین امضاء كرده بودند.
این شخصیت سیاسی انگلیس با اشاره به وجود اسناد و تحقیقات صورت گرفته از سوی محققان آلمانی و یهودی، افزود: 'لیوینگستون مطلقاً چیزی اشتباه نگفته و هر آن چه گفته واقعیت تاریخی و اثبات‌شده است. '
وی تصریح كرد: در آنجا یك موافقت‌نامه بین حزب كثیف نازی هیتلر و رهبران صهیونیسم در آلمان برای گسیل یهودیان آلمانی به فلسطین وجود داشته است به خاطر اینكه هر دو آنها باور داشتند كه یهودیان ساكن در آلمان، آلمانی نیستند.
جورج گالووی با انتقاد از قضاوت‌های بد صورت گرفته علیه لیوینگستون گفت: بدین مضمون، نازیسم و هیتلریسم هركدام روی دیگری از یك سكه هستند.
وی بابیان 'بحران ایجادشده در حزب كارگر یك بحران مصنوعی است ' اضافه كرد: جرمی كوربین نبایستی تحت‌فشارهای صورت گرفته با تعلیق لیوینگستون از این حزب موافقت می‌كرد.
رهبر حزب احترام با اشاره به راه‌اندازی كمپین ضد نژادپرستی و اظهارات ضد اسلام هراسی شهردار سابق لندن، گفت: لیوینگستون نبایستی به دلیل گفتن حقایق تاریخی متهم به 'یهودی‌ستیزی ' می‌شد.
جورج گالووی نماینده پیشین مجلس عوام در سال 2003 میلادی به دلیل اظهاراتش علیه جنگ عراق و مخالفت صریح با این جنگ از حزب كارگر اخراج شد.
وی كه به داشتن مواضع ضد صهیونیستی مشهور است، در جریان انتخابات عمومی ماه 'می' سال گذشته، با شكست در مقابل 'ناز شاه ' نامزد حزب كارگر از ورود به مجلس عوام از حوزه انتخابیه برادفورد باز ماند.
حزب كارگر انگلیس روز پنجشنبه گذشته به دنبال فشارهای صورت گرفته، عضویت ' لیوینگستون' از اعضای قدیمی این حزب را به دلیل اظهاراتش در مورد صهیونیسم و حمایت هیتلر از صهیونیست‌ها، به حالت تعلیق درآورد.
علاوه بر اعضای حزب محافظه‌كار، شماری از نماینده پارلمانی حزب كارگر و نیز صادق خان نامزد این حزب برای شهرداری لندن، و برخی از اعضای كابینه در سایه، خواستار بركناری لیوینگستون از حزب كارگر به دلیل اظهاراتش كه آن را 'ضدیهودی ' خوانده‌اند، شده‌اند.
جرمی كوربین روز گذشته در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینكه ' نگرانی‌های عمیقی' در مورد اظهارات لیوینگستون در جریان مصاحبه اش با 'بی‌بی‌سی' وجود داشت، تصریح كرد: اما در آنجا( حزب كارگر) هیچ بحرانی وجود ندارد.
وی با تأكید بر اینكه ' اگر در آنجا هر گونه 'نژادپرستی ' وجود داشته باشد، ریشه‌كن خواهد شد، افزود: ما مخالف یهودی‌ستیزی در هر شكل آن در حزب كارگر هستیم.
لیوینگستون كه از حامیان شناخته‌شده كوربین شناخته می‌شود روز پنجشنبه در گفت‌وگویی رادیویی در پاسخ به سؤالی در دفاع از 'ناز شاه' نماینده پارلمانی حزب كارگر عنوان، كرد: 'به یاد بیاوریم هیتلر خودش یك یهودی بود و تا قبل از پیروزی در انتخابات در سال 1932، و پیش از آنكه دیوانه شود و میلیون‌ها یهودی را بكشد، از صهیونیست‌ها و انتقال یهودی‌ها به اسراییل حمایت می‌كرده است.'
وی بابیان اینكه اظهارات ناز شاه علیه یهودیان نبوده است، بیان داشت كه 'یك هماهنگی توسط لابی اسراییل برای لكه‌دار كردن كسانی كه از اسراییل انتقاد می‌كنند، تحت عنوان 'یهودی ستیزی ' در حال انجام است.'
شهردار سابق لندن و از اعضای بانفوذ حزب كارگر عنوان كرد كه در تمامی دورانی كه عضو حزبش بوده هرگز سخن ضد یهودی از اعضای این حزب نشنیده است.
لیوینگستون همچنین به دنبال حملات صورت گرفته علیه وی، به شبكه تلویزیونی 'بی‌بی‌سی' گفت: انتقاد از سیاست‌های رژیم اسراییل نبایستی به‌عنوان اظهاراتی ضدیهودی بشمار آورد.
خانم ناز شاه، نیز همزمان با حملات رژیم صهیونیستی به غزه در تابستان سال 2014 و 9 ماه پیش از آنكه به كرسی مجلس عوام دست یابد، در صفحه فیسبوك خود پیامی را ارسال كرده بود كه در آن نوشته بود: 'راه حل پایان اختلاف اسرائیل - فلسطین: اسرائیلی ها را به خاك آمریكا منتقل كنید. '
وی همچنین در این پیام گفته بود: 'آمریكایی ها با آغوشی باز از اسرائیلی ها استقبال خواهند كرد. ضمن آنكه این اقدام دخالت های خارجی در خاورمیانه را پایان می بخشد. '
این نماینده حزب كارگر اضافه كرده بود:' آمریكا اراضی زیادی دارد تا اسرائیل را به عنوان پنجاه و یكمین ایالات در خود جای دهد. در آن صورت فلسطینی ها نفس راحتی می كشند و سرزمین شان را پس می گیرند.'
خانم شاه در این پیام گفته بود كه اگر به نمایندگی مجلس عوام راه یابد با نخست وزیر انگلیس لابی می كند تا این طرح را مطرح سازد.
جرمی كوربین رهبر چپ‌گرای حزب كارگر انگلیس كه تا قبل از انتخابش به‌عنوان رهبر این حزب در سال گذشته از فعالان شناخته‌ شده در زمینهٔ دفاع از حقوق فلسطینی‌ها شمرده شد و مواضعی ضد صهیونیستی داشت، به دنبال جریانات یاد شده از سوی گروه‌ها و سازمانی‌های صهیونیستی متهم به اهمال‌كاری در مقابله با گسترش اندیشه‌های یهودی‌ستیزی در درون حزبش شده است.

ایرنا

94110

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید