شکایات ظرف هفت روز آینده به دبیرخانه شورای نگهبان ارسال شود | اتاق خبر
کد خبر: 337990
تاریخ انتشار: 11 اردیبهشت 1395 - 07:29
اطلاعیه شماره 3 هیات مرکزی نظارت بر انتخابات:
هیات مرکزی نظارت بر انتخابات طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: کسانی که از نحو‌ه‌ برگزاری انتخابات شکایتی داشته باشند می‌توانند ظرف هفت روز از تاریخ اخذ رأی شکایات مستند خود را به دبیرخانه شورای نگهبان (و یا دفاتر نظارت شورای نگهبان در سراسر کشور) تسلیم دارند.

اتاق خبر - متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

«با حمد و سپاس به درگاه حضرت احدیت، فرصت را مغتنم شمرده و ضمن تقدیر از حضور پر شور مردم عزیز در پای صندوقهای اخذ رأی در انتخابات مرحله دوم دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و تشکر از تلاش کلیه هیأتها و عوامل نظارت و اجرایی و انتظامی در سراسر کشور، به اطلاع می‌رساند در اجرای تبصره 1 ماده 68 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، کسانی که از نحوه برگزاری انتخابات شکایتی داشته باشند می‌توانند ظرف هفت روز از تاریخ اخذ رأی (95/02/10 لغایت 95/02/16) شکایات مستند خود را به دبیرخانه شورای نگهبان (و یا دفاتر نظارت استان‌ها و دفاتر نظارت شهرستانهای مرکز حوزه انتخابیه) تسلیم دارند.

نشانی دبیرخانه مرکزی: تهران خیابان امام خمینی(ره) روبروی دانشکده افسری امام علی(ع) دبیرخانه نهاد شورای نگهبان.

بدیهی است بر اساس تبصره 2 ماده مذکور، شکایاتی قابل رسیدگی خواهد بود که مشخصات شاکی یا شاکیان شامل نام، نام خانوادگی، شغل، نشانی کامل، شماره تلفن (در صورت داشتن تلفن) و اصل امضای شاکی را داشته باشد.

ضمناً مستند به تبصره 3 این ماده در صورتی که شاکی بدون دلیل و مدرک کسی را متهم نماید و عمل شاکی عنوان افترا داشته باشد، قابل تعقیب و پیگیری است.

هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات

مرحله دوم دهمین دوره مجلس شورای اسلامی»

ایسنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید