سیاست زدگی مهمترین آفت مجلس نهم | اتاق خبر
کد خبر: 338002
تاریخ انتشار: 11 اردیبهشت 1395 - 08:53
نماینده رشت در گفت و گو با اتاق خبر مطرح کرد:
کمتر از یک ماه دیگر به آغاز دهمین دوره مجلس شورای اسلامی باقی نمانده است و سررسید فعالیت های دوره نهم مجلس بزودی به پایان می رسد.

اتاق خبر - کمتر از یک ماه دیگر به آغاز دهمین دوره مجلس شورای اسلامی باقی نمانده است و سررسید فعالیت های دوره نهم مجلس بزودی به پایان می رسد. مجلسی که در دوران فعالیت خود با چالش های جدی اقتصادی، در موضوع معیشت مردم و در موضوعات سیاسی با محوریت برجام و نحوه تعامل با دولت یازدهم دست و پنجه نرم کرده است. از این رو بنظر می رسد با واکاوی مسائل مرتبط با آن بتوان افق روشن تری را در حوزه تعاملات مجلس دهم و دولت یازدهم ترسیم کرد، بر این اساس غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت در مجلس نهم به اتاق خبر گفت:

جدا از تمام تعهدات کاغذی برجام و روح تفاهم نامه ای که دارد، متاسفانه بعضی از کار شکنی ها از سوی دولت آمریکا در این موضوع دیده می شود. با این حال و در هر صورت برجام اقدامی بسیار مثبت به حساب می آید. بر این اساس و در راستای انجام این توافق، ایران به تعهداتش عمل نموده است و امیدوارم از سوی طرف مقابل نیز این اتفاق روی دهد و مسائل تنها شکل کاغذی را نداشته باشند.

جعفرزاده  در پاسخ به این پرسش که چشم انداز تعاملات مجلس دهم و دولت را چگونه ارزیابی می کند تصریح کرد: اینگونه به نظر می رسد که در بدترین حالت ممکن مجلس دهم در مسیر عملکرد دولت اشکال تراشی و چوب لای چرخ گذاشتن ها را پیش نمی گیرد و برخلاف مجلس نهم برخوردی کینه توزانه نخواهد داشت. در نتیجه این مجلس سعی خواهد کرد به دولت کمک کند.

وی ادامه داد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل الزاماتی دیده شده، که یکی از آنها حفظ آرامش روانی و  جلوگیری از ایجاد استرس در جامعه است.

نماینده مردم رشت در خصوص تخصیص اولویت بندی فعالیت مجلس دهم خاطر نشان کرد: در درجه اول و در حیطه اقداماتی که الزاما باید انجام شوند، اولویت اول مجلس دهم موضوع اشتغال است و سپس توسعه خدمات تامین اجتماعی است تا با ایجاد فراگیری بیشتر بتواند مشکلات معیشتی مردم را حل نماید.

جعفرزاده در پایان افزود: متاسفانه عملکرد مجلس نهم چندان مناسب به نظر نمی رسد و این مجلس با داشتن شاکله ای سیاسی، با مشکلات عدیده ای نیز دست و پنجه نرم می کرد. بنابراین سیاست زدگی از بزرگترین آفت مجلس نهم محسوب می شود.

94110ت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید