دورنمای همکاری های نفتی میان ایران و لهستان | اتاق خبر
کد خبر: 338038
تاریخ انتشار: 11 اردیبهشت 1395 - 10:47
در دیدار سفیر ایران با وزیر انرژی لهستان مطرح شد:
رامین مهمان پرست سفیر جمهوری اسلامی ایران در لهستان و وزیر انرژی لهستان دیدار کردند.

 

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایلنا، رامین مهمان‌پرست سفیر جمهوری اسلامی ایران در لهستان امروز (جمعه) با کشیشتوف تخوزوسکی وزیر انرژی لهستان دیدار و زمینه‌های همکاری دو کشور در حوزه انرژی‌های فسیلی نفت و گاز، انرژی هسته‌ای و انرژی‌های تجدید پذیر را مورد بحث و بررسی قرار داد.

تخوزوسکی در این ملاقات با اشاره به عزم دولت لهستان برای همکاری با جمهوری اسلامی ایران، حوزه انرژی را یکی از زمینه‌هایی دانست که دو کشور می‌توانند در آن همکاری‌های خوبی داشته باشند.

او در این دیدار اعلام کرد: دولت لهستان به دنبال تنوع‌سازی برای تامین انرژی مورد نیاز خود است و در این راستا جمهوری اسلامی ایران با توجه به توانمندی‌های فراوان در حوزه انرژی‌های فسیلی می‌تواند بعنوان یک شریک خوب برای لهستان مطرح باشد.

وزیر انرژی لهستان در این دیدار از آمادگی شرکت‌های لهستانی برای مشارکت در پروژه‌های نفت و گاز کشورمان و همچنین سرمایه‌گذاری در این بخش خبر داد.

رامین مهمان‌پرست سفیر کشورمان در لهستان نیز در این دیدار ضمن تاکید بر ظرفیت‌های همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های مختلف تجاری و اقتصادی، از مشارکت شرکت‌های لهستانی در حوزه نفت و گاز کشورمان به صورت سرمایه‌گذاری مشترک با طرف‌های ایرانی استقبال کرد.

او حضور شرکت‌های لهستانی در نمایشگاه بین المللی نفت و گاز کشورمان را فرصتی مناسب برای دستیابی به این هدف عنوان کرد.

لازم به ذکر است هیات ۳۵ نفره نفت و گاز لهستان به سرپرستی معاون وزیر انرژی لهستان جهت شرکت در نمایشگاه بین المللی نفت و گاز کشورمان در تاریخ ۱۷ اردیبهشت عازم جمهوری اسلامی ایران است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید