انتقال 31 شیر از سیرک به آفریقای جنوبی | اتاق خبر
کد خبر: 338101
تاریخ انتشار: 11 اردیبهشت 1395 - 14:50
حامیان حیوانات، 31 شیر را که از سیرک‌هایی در کشورهای کلمبیا و پرو نجات یافته‌اند به یک زیست‌پناه در آفریقای جنوبی انتقال می‌دهند.

به گزارش اتاق خبر، گروه بین‌المللی مدافعان حیوانات که این سفر را برای شیرها ترتیب داده، می‌گوید این بزرگ‌ترین سفر هوایی دسته‌جمعی شیرها بوده است.

این گروه مستقر در آمریکا می‌گوید با این شیرها در دوره اسارتشان بد رفتار شده و تقریبا همه آنها بدنشان آسیب دیده است. بعضی از این شیرها ناخنشان کشیده شده و بعضی دیگر هم دندانشان شکسته است. یکی از آنها یک چشمش را از دست داده است.

به گزارش بی‌بی‌سی، این گروه از شیرها در آفریقای جنوبی در یک زیست‌پناه رها می‌شوند. این منطقه حفاظت‌شده در منطقه سیاحتی «امویا» است و «حفاظتگاه گربه بزرگ» نام دارد.

«جن کریمر» سخنگوی گروه بین‌المللی مدافعان حیوانات گفته است: این ماموریت نجات، خیلی بزرگ بوده است. چون به همه دنیا نشان می‌دهد که آدم‌ها چه‌طور در سیرک‌ها با حیوان‌ها رفتار می‌کنند.

از این شیرها، 9 قلاده در کلمبیا و 24 قلاده دیگر هم در پرو سوار هواپیمای باری شده‌اند. پرو در سال 2011 و کلمبیا در سال 2013 به‌کارگیری حیوانات وحشی را ممنوع کردند و این 31 قلاده شیر در پی این قانون آزاد شدند.

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید