Performancing Metrics

کشته شدن «وزیر نفت» داعش در عراق | اتاق خبر
کد خبر: 338138
تاریخ انتشار: 11 اردیبهشت 1395 - 17:14
عملیات پیشمرگ‌ها برای آزادسازی جنوب کرکوک
همزمان با آغاز عملیات نیروهای پیشمرگ برای آزادسازی مناطق جنوبی استان کرکوک، منابع عراقی از کشته شدن وزیر نفت داعش در جنوب نینوا خبر دادند.

اتاق خبر - به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، پیشمرگ‌های کرد عملیاتی را برای آزادسازی مناطق جنوبی استان کرکوک آغاز کرده‌اند و توانستند با پشتیبانی هوایی ائتلاف تحت رهبری آمریکا روستای بشیر را از کنترل داعش خارج کنند.

داعش پیشتر حملات شیمیایی را علیه کردها در مناطق جنوبی کرکوک انجام داده بود. در همین راستا، یک منبع امنیتی در استان کرکوک اعلام کرد که در حملات هوایی ائتلاف آمریکا به مقرهای داعش در الرشاد و روستای بشیر 12 داعشی کشته و 20 تن دیگر نیز زخمی شدند.

به گفته این منبع برای نخستین بار یک بوئینگ بی 52 آمریکا حملاتی را در جنوب غرب کرکوک انجام داد و مقدار قابل توجهی بمب بر مواضع داعش فرو ریخت.

اغلب ساکنان روستای بشیر ترکمان هستند. این روستا در جنوب کرکوک است و خط فاصل مناطق تحت کنترل کردها و سرزمین‌های تحت اشغال داعش محسوب می‌شود.

از سوی دیگر جبار المعموری، یکی از رهبران نیروهای مردمی اعلام کرد که چهار تن از سرکردگان خط مقدم داعش از جمله ابوصلاح العراقی، مسئول نظامی داعش به همراه ده‌ها تن در یک حمله هوایی در جنوب غرب کرکوک کشته شده‌اند.

به گفته المعموری داده‌های اصلاعاتی دقیق در رصد کردن مقر داعش که محل نشست رهبران این گروه برای انجام حملات آتی بود، نقش داشت.

وی تأکید کرد که همکاری مثبت ساکنان حویجه نیز در ارائه اطلاعات دقیق درباره مقرهای داعش و مخفی‌گاه‌هایشان نقش مهمی در انجام حملات در ماه‌های گذشته داشته است.

از سوی دیگر نیروهای عراقی مانع حمله داعش به روستای مهانه و خربدان در جنوی موصل شدند و 91 داعشی را از پای درآوردند.

همچنین منابع عراقی از کشته شدن وحید السبعاوی، وزیر نفت داعش و فرمان حادی حمد، یکی از سرکردگان این گروه در حمله ارتش عراق در القیاره واقع در جنوب نینوا خبر دادند.

در همین حال سعد معن، سخنگوی فرماندهی عملیات بغداد اعلام کرد که یک خودروی بمبگذاری شده در منطقه النهروان در جنوب شرق بغداد منفجر شده که به دنبال آن 43 تن کشته و زخمی شدند.

ایسنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید