خواب شوم دشمنان در تجزیه كشورهای اسلامی منطقه محقق نخواهد شد | اتاق خبر
کد خبر: 338219
تاریخ انتشار: 11 اردیبهشت 1395 - 21:32
ولایتی:
رییس مركز تحقیقات استراتژیك مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: خواب شوم دشمنان در تجزیه و تسلط بر كشورهای اسلامی منطقه محقق نخواهد شد.

اتاق خبر - از روابط عمومی مركز تحقیقات استراتژیك، علی اكبر ولایتی امروز شنبه در دیدار رمضان عبدالله رییس جنبش جهاد اسلامی فلسطین و هیات همراه در خصوص آخرین وضعیت منطقه ای و مبارزه ملت فلسطین بحث و تبادل نظر كرد.

وی گفت: بعد از تلاش غربی ها برای تجزیه جهان اسلام و سقوط قدس، با بیداری جهان اسلام بار دیگر تجزیه كشورهای اسلامی محقق نخواهد شد و جمهوری اسلامی ایران از ملت مظلوم فلسطین و ملت های تحت ظلم منطقه حمایت خواهد كرد و خواب شوم دشمنان در تجزیه و تسلط بر كشورهای اسلامی تعبیر نخواهد شد.
ولایتی افزود: كسانی كه اسلام را با تمام وجود خود درك می كنند غصه و دغدغه همیشگی آنان اسلام و حفظ یكپارچگی است و رهبر كبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری نیز با این نگاه و همین دغدغه به عرصه مبارزه با بدخواهان اسلام و حمایت و پشتیبانی از ملت مظلوم وارد شده اند و این روند با قوت بیشتر به ویژه برای حمایت از ملت مظلوم فلسطین ادامه خواهد داشت.
رییس مركز تحقیقات استراتژیك تاكید كرد: جهاد و مبارزه برای حفظ یكپارچگی و وحدت جهان اسلام را جمهوری اسلامی ایران به عنوان سیاست اساسی خود پذیرفته هر چند كه در این مسیر مشكلات جدی هم وجود خواهد داشت و ایران برای عزت جهان اسلام با همكاری همه كشورهای اسلامی برای مبارزه با تروریست ها و همچنین رژیم صهیونیستی تلاش می كند.
ولایتی افزود: در جمهوری اسلامی ایران هیچ تردیدی برای مقابله با دشمنان اسلام وجود ندارد و این سیاست اصولی و بنیادین مقام معظم رهبری است.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران نسبت به مقاومت و گروه های مختلف جهادی اشراف داشته و آنان كه در اتخاذ مواضع دقیق و منطقی تزلزل داشته اند متضرر شده اند . هر جا كار مثبت شده عده ای تلاش می كنند كه آن را خراب كنند اما پیروزی با مقاومت و ایستادگی به دست خواهد امد و ایران از حقوق حقه خود كوتاه نخواهد آمد.
رمضان عبدالله رییس جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز گفت: ما همیشه برای ملاقات با شما شوق داشته ایم چرا كه موجب امیدواری هستید و مشورت با شما برای پیشبرد اهداف بسیار قابل توجه و مهم است.
وی با اشاره به تجربیات فراوان مشاور مقام معظم رهبری در امور بین المللی افزود: لحظه سقوط قدس همزمان با سقوط دولت عثمانی و تجزیه جهان اسلام و ظهور اسرائیل بوده است و توانستند بخش عمده ای از اراضی اسلامی را به اشغال خود درآورند و در واقع غربی ها قدس را از ما گرفتند و در واقع جنگ با جهان اسلام را آغاز كردند.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران با ندای رهبر كبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) به درستی این معضل را در جهان اسلام شناخت و تا امروز برای منافع جهان اسلام از مبارزه به حق مردم فلسطین حمایت و پشتیبانی كرد و انقلاب اسلامی یك حركت ساده نبود بلكه پیروزی و توفیق اسلام بعد از افول بود و در واقع آغار پیروزی برای جهان اسلام بوده و هست و جمهوری اسلامی ایران در نگاه و درك ما جایگاه مهم و بی نظیری داشته و دارد و این كه اگر ایران وجود نداشت چه اتفاقی برای ما و كشورهای اسلامی می افتاد غیر قابل تصور است.
وی اضافه كرد: متاسفانه در جهان عربی حساسیتی نسبت به فلسطین و مردم مظلوم آن وجود ندارد و همه تلاش خود را برای نشان دادن ایران به عنوان دشمن اصلی گذاشته اند و در این جهت حتی با دشمنان اسلام هم متحد و هماهنگ شده اند و این بسیار تاسف برانگیز است در حالی كه جمهوری اسلامی ایران عامل ثبات و صلح منطقه محسوب می شود.
رییس جنبش جهاد اسلامی فلسطین افزود: ما تاكید داریم كه رژیم صهیونیستی تنها دشمن اسلام است اما آنان تلاش می كنند كه نام فلسطین را به فراموشی بسپرند و همه را به سمت دشمنی با ایران سوق دهند و ما این توطئه را می شناسیم و احساس تكلیف می كنیم برای حفظ و حمایت از ایران و اجازه نمی دهیم كه مسیر مبارزه در مبارزه با رژیم صهیونیستی منحرف گردد.
رمضان عبدالله تصریح كرد: می دانیم جمهوری اسلامی ایران در شرایط سختی قرار داشته است و توطئه های فراوانی را پشت سر گذاشته اما امید مسلمانان به ایران است و از اهتمام مسوولان عالی نظام و به ویژه رهبر معظم انقلاب تقدیر و تشكر می كنیم.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید