ميزان مشاركت مردم چهارمحال وبختياري در انتخابات 13درصد بيشتر از كشوراست | اتاق خبر
کد خبر: 338583
تاریخ انتشار: 12 اردیبهشت 1395 - 22:32
استاندار:
استاندار چهارمحال وبختياري گفت: ميزان مشاركت مردم در استان در دور اول انتخابات 13درصد بيشتر از حدنصاب كشوري است.

اتاق خبر - قاسم سليماني دشتكي روز يكشنبه در آيين زنگ سپاس معلم در دبيرستان دخترانه دهخدا درشهركرد افزود:در دور اول انتخابات مجلس دهم و مجلس خبرگان 75درصد واجدان شرايط راي پاي صندوق هاي راي حاضر شدند.

وي گفت: در دور دوم انتخابات نيز 60درصد راي دهندگان دور اول در انتخابات پاي صندوق هاي راي حاضر شدند. سليماني دشتكي در ادامه به پايين آمدن استخدامي هاي دولتي و توجه دولت به بخش خصوصي اشاره كردوگفت: كم شدن استخدامي ها در ادارات نبايد انگيزه ادامه تحصيل در مدارج عالي را از دانش آموزان بگيرد.
وي گفت: با واگذاري فعاليت ها به بخش خصوصي ، دولت به عنوان ناظر و سياست گذار و خود بخش خصوصي بخ عنوان مجري فعاليت خواهند كرد.
به گفته وي، وظيفه دولت ارائه آموزش رايگان است و با واگذاري فعاليت ها به بخش خصوصي و نهادهاي عمومي وظايف و فعاليت ها بين مردم تقسيم مي شود.
استاندار چهارمحال وبختياري درادامه به تحولات در آموزش و پرورش استان اشاره كرد وگفت: هم اكنون نرخ باسوادي در استان 95درصد است كه قبل ازپيروزي انقلاب اسلامي نرخ باسوادي در كشور 10تا 15 بوده است.
سليماني دشتكي افزود: هم اكنون از مجموع دو هزار و 400فضاي آموزشي موجود در استان 700مدرسه نياز به بازسازي و مستحكم سازي دارد كه از اين تعداد 100مدرسه تخريبي است.
مديركل آموزش وپرورش چهارمحال وبختياري نيز گفت: معلمي تنها يك شغل نيست بلكه گراميداشت علم و دانش و خردورزي است وتجليل و تكريم از معلمان در اين روز بسيار ازشمند است.
بهروز اميدي افزود:تجليل مقام معلم تكريم و تعليم و گراميداشت ارزش هاي اخلاقي و انساني است.
وي گفت: هم اكنون بيش از 14هزار فرهنگي در دو هزار و 400فضاي آموزشي كار آموزش بيش از 186هزار دانش آموز را برعهده دارند. 12 ارديبهشت ماه همزمان با سالروز شهادت استاد مرتضي مطهري به عنوان روز معلم نامگذاري شده است.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید