دلایل مخالفت سازمان لیگ با درخواست گسترش فولاد | اتاق خبر
کد خبر: 338690
تاریخ انتشار: 13 اردیبهشت 1395 - 02:12
رئیس کمیته مسابقات دلایل مخالفت سازمان لیگ با درخواست باشگاه گسترش فولاد تبریز برای تغییر ورزشگاه دیدار با پرسپولیس را اعلام کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، غلامرضا بهروان در گفت وگو با سایت سازمان لیگ در مورد اینکه گسترش فولاد تبریز درخواست داده بود که بازی با پرسپولیس در ورزشگاه اختصاصی این باشگاه در تبریز برگزار شود، گفت: ورزشگاه اختصاصی باشگاه گسترش فولاد تبریز یکی از بهترین و شیک ترین ورزشگاه های موجود در ایران است. با این حال ظرفیت این ورزشگاه کمتر از 10 هزار تماشاگر است و برای این مسابقه که مورد توجه بیشتر اهالی فوتبال است ظرفیتش کم به نظر می رسد. هرچند در ورزشگاه گسترش هیچ وقت شاهد اتفاقی ناگوار و غیرورزشی نبوده‌ایم. با این حال مشکل نور هم در این ورزشگاه وجود دارد.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ ادامه داد: مهم‌ترین مشکل ورزشگاه گسترش نداشتن نور است. در حال حاضر تمامی مسابقات در این ورزشگاه در زیر نور خورشید برگزار می‌شود ولی چون در هفته بیست و نهم لیگ برتر مسابقات باید به طور همزمان برگزار شود، در آن صورت اگر هوا ابری شود برای برگزاری بازی گسترش و پرسپولیس با مشکل مواجه می‌شویم. ضمن اینکه برگزاری مسابقات در شرایط مناسب و امن هم از مهم‌ترین دغدغه‌های ما خواهد بود. در واقع باید سلامت و امنیت بازیکنان و تماشاگران به طور کامل برقرار باشد.

بهروان همچنین درباره شرایط تیم‌های سقوط کننده به لیگ دسته اول اظهار کرد: سه تیم انتهای جدول لیگ برتر به لیگ دسته اول سقوط خواهند کرد. بر اساس آئین‌نامه هم شرایط رتبه‌بندی تیم‌ها در جدول لیگ برتر ابتدا امتیاز بیشتر، سپس تفاضل گل بهتر و بعد از آن گل زده بیشتر خواهد بود و در نهایت اگر همه این موارد مساوی باشد بازی رودرو ملاک قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به شرایط حساس در انتهای جدول بین دو تیم سیاه جامگان و ملوان گفت: اگر ملوان و سیاه جامگان در هفته پایانی مسابقات، امتیاز، تفاضل گل و گل زده برابر داشته باشند و با توجه به اینکه دیدار دو تیم در انزلی هم با نتیجه مساوی بدون گل به پایان رسیده اگر در مشهد هم همین نتیجه تکرار شود در آن صورت یک بازی بین دو تیم سیاه جامگان و ملوان برای حضور در لیگ برتر برگزار می شود. تمامی این موارد در آئین نامه مسابقات دیده شده است و تنها راه فوتبالی در صورت مساوی بودن همه شرایط سیاه جامگان و ملوان، همین راه است با این حال تمامی این موارد را در هیات رئیسه سازمان لیگ هم دوباره مطرح خواهیم کرد تا مصوبه هیات رئیسه را هم در این مورد بگیریم.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید