استيفاي حقوق فلسطينيان با وحدت امت اسلامي ممكن است | اتاق خبر
کد خبر: 338808
تاریخ انتشار: 13 اردیبهشت 1395 - 14:15
دبير‌كل جنبش جهاد اسلامي فلسطين:
دبير‌كل جنبش جهاد اسلامي فلسطين، وحدت امت اسلامي را تنها راه اساسي براي استيفاي حقوق فلسطينيان دانست.

اتاق خبر -  از مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي، رمضان عبدالله ضمن ديدار با آيت الله محسن اراكي دبير‌كل مجمع جهاني تقريب با ارائه تحليلي از شرايط منطقه و جريان‌هاي سازش و مقاومت در منطقه، وحدت امت اسلامي را تنها راه اساسي براي استيفاي حقوق فلسطينيان ارزيابي كرد.
وي تاريخچه حمايت‌هاي انقلاب اسلامي ايران، امام راحل و مقام معظم رهبري در چهار دهه گذشته را به عنوان پايه و اساس و ارزش محوري جريان‌هاي سياسي در برخورد با مسئله فلسطين ارزيابي كرد و گفت: اين حمايت از شروع آن توسط امام خميني (ره) تا امروز ادامه دار بوده است.
دبير‌كل جنبش جهاد اسلامي فلسطين افزود: به رغم فراز و نشيب تحولات سياسي در منطقه و شرايط حادي كه در منطقه پديدار مي‌شد، جمهوري اسلامي ايران را ثابت قدم و مصمم در دفاع از تماميت نهضت مردم فلسطين ديديم و از اين بابت فلسطينيان همواره مراتب تقدير و سپاسگزاري خود را ابراز داشته‌اند.
رمضان عبدالله همچنين وجود برخي جريان‌هاي انحرافي را كه مي‌تواند به مقاومت در منطقه و بويژه مقاومت فلسطين لطمه بزند را جزء آفت‌هاي جريان‌هاي سياسي در منطقه دانست.
وي در ادامه با اشاره به ضرورت تقويت تقريب در جهان اسلام اظهار داشت: در زمينه تقريب در گذشته بزرگان بسيار زيادي از جمله شيخ شلتوت و شيخ محمد عبده فعاليت كرده‌اند و اكنون نيز جممهوري اسلامي با تأسيس مجمع جهاني تقريب ادامه ‌دهنده راه اين بزرگان در زمينه ايجاد وحدت و تقريب در جهان اسلام است.
دبير‌كل جنبش جهاد اسلامي فلسطين با بيان اينكه امت اسلامي از نژاد‌ و فرقه‌هاي مختلفي تشكيل شده است، اظهار داشت: ميان شيعه و اهل سنت مشتركات بسيار زيادي وجود دارد و همواره ما بايد بر اين اشتراكات تكيه كنيم زيرا مجموعه شيعه و سني امت اسلامي را تشكيل مي‌دهند.
وي با اشاره به تبليغات برخي كشورها عليه حضور ايران در عراق، گفت: حضور قدرتمند ايران در عراق هم به نفع شيعيان و هم به نفع اهل تسنن اين كشور است.
آيت الله اراكي نيز در اين ديدار با تشريح اهداف مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي به حركت سال‌هاي اخير اين مجمع در تأسيس اتحاديه علماي مقاومت اشاره كرد و گفت: اين اتحاديه كه صدها تن از علماي جهان اسلام عضو آن هستند همواره در شرايط مختلف چه در قالب بيانيه‌ها و چه در قالب نشست‌ها حمايت خود را از نهضت فلسطين و مقاومت اسلامي در منطقه نشان داده است.
وي افزود: نشست روز‌هاي آتي اين اتحاديه در بيروت، حركت مذبوحانه برخي از كشور‌هاي منطقه در تروريست خواندن حزب الله و مقاومت اسلامي را محكوم خواهد كرد.
اراكي تأكيد كرد: در نشست آتي اتحاديه علماي مقاومت، اين اتحاديه رسالت خود را نسبت به حمايت و پشتيباني از مقاومت اسلامي و نهضت فلسطين و حزب الله قهرمان ابراز خواهد كرد.
دبير‌كل مجمع جهاني تقريب آموزه‌هاي حضرت امام خميني(ره) و رهنمود‌هاي مقام معظم رهبري را چراغ راه امت ايران در حمايت از حقوق ملت فلسطين و مقاومت اسلامي معرفي كرد و گفت: هرگونه حركت واگرايانه و تفرقه انگيز، حركتي عليه وحدت امت اسلامي در مبارزه با دشمنان اسلام و در جهت منافع دشمن صهيونيستي است.
اراكي تأكيد كرد: بقاي نظام صهيونيستي در ايجاد تفرقه، درگيري و تنش ميان امت اسلامي است.
در اين ديدار كه شب گذشته در مجمع تقريب مذاهب اسلامي صورت گرفت، منوچهر متكي معاون بين‌الملل مجمع، محمدرضا گلرو معاون امور اجرايي و برنامه‌ريزي و محمد ناظمي اردكاني معاون امور فرهنگي و اجتماعي مجمع جهاني تقريب نيز حضور داشتند.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید