Performancing Metrics

اعدام برای شیطان صفتان پارک باراجین | اتاق خبر
کد خبر: 338988
تاریخ انتشار: 13 اردیبهشت 1395 - 20:22
عاملان آزار و اذیت دختر جوان در پارک جنگلی باراجین به اعدام محکوم شدند.

به گزارش اتاق خبر، اواسط شهریور سال گذشته دختر جوانی به پلیس مراجعه کرد و از سرقت گوشی تلفن همراه و پول نقدش خبر داد. او به افسر پرونده‌اش گفت: برای تفریح با دوستم به پارک جنگلی باراجین قزوین رفته بودیم که چهار پسر جوان سوار بر موتورسیکلت راه ما را مسدود کرده و با تهدید چاقو وسایل با ارزش ما را به سرقت بردند.

به دنبال شکایت دختر جوان، بررسی‌ها برای دستگیری سارقان موتورسوار آغاز شد اما هنوز ۲۴ ساعت از این شکایت نگذشته بود که شاکی پرونده به اداره آگاهی رفت و ادعای جدیدی را مطرح کرد. او گفت: روز گذشته چهار پسر جوان مرا مورد آزار و اذیت قرار دادند و ترس از آبرویم باعث شد تا حقیقت را نگویم.

با مشخص شدن راز این جنایت سیاه، تحقیقات ویژه برای دستگیری موتورسواران ادامه یافت. اما همزمان با وقوع این حادثه شایعاتی در فضای مجازی منتشر شد. شایعاتی نظیر " تجاوز باندی ۱۰نفره به دخترانی که به‌صورت گروهی، برای تفریح به پارک جنگلی باراجین قزوین می‌رفتند"‌، "تکرار فاجعه خمینی شهر در قزوین"تا "تجاوز به عنف در جنگل‌های قزوین" منتشر شد.

با اعلام این شایعات و باتوجه به حساسیت موجود، تحقیقات شبانه روزی در این رابطه ادامه یافت تا اینکه مشخص شد اعضای این باند هشت پسر جوان و نوجوان هستند که اقدام به سرقت با تهدید سلاح سرد می‌کنند. متهمان این پرونده در یکی از سرقت‌هایشان اقدام به آزار و اذیت دختر جوان نیز کرده‌اند.

تحقیقات ادامه یافت تا اینکه کمتر از ۱۰ روز پس از اعلام شکایت، عاملان این جنایت سیاه و سارقان پارک جنگلی باراجین دستگیر شدند. متهمان در تحقیقات به جرم خود اعتراف کرده و با بازسازی صحنه جنایت کیفرخواست آنها به اتهام زنای به عنف و اکراه، مشارکت در آدم ربایی، مشارکت در سرقت مقرون به آزار، مشارکت در سرقت، مشارکت در ایراد ضرب و جرح عمدی، جرح عمدی، مشارکت در تخریب و تهدید صادر شد.

با ارجاع پرونده متهمان، آنها پای میز محاکمه رفته و به دفاع از خود پرداختند. باتوجه به مستندات موجود در پرونده، اظهارات دختر جوان و سایر مالباختگان این پرونده و اعترافات متهمان قضات دادگاه شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان قزوین، چهار متهم از متهمان این پرونده را از حیث اتهام به یک مورد زنای به عنف به اعدام با چوبه‌دار در محوطه زندان مرکزی قزوین محکوم کردند و سایر متهمان که در آدم ربایی، سرقت مقرون به آزار و سرقت‌های دیگر مشارکت داشتند به حبس و شلاق و دیه با اشد مجازات محکوم شدند.

همچنین در خصوص اتهام سرقت علاوه بر احکام صادره، دادگاه متهمان را به پرداخت دیه و تأمین خسارت مادی وارده به شاکیان محکوم کرده است. در رأی اعلام شده دو تن از متهمان به لحاظ وضعیت سنی احکامشان برای نگهداری در کانون اصلاح و تربیت صادره شده و این متهمان نیز به پرداخت دیه و خسارت مادی شاکیان محکوم شده اند.

جمال انصاری، رئیس کل دادگستری استان قزوین در خصوص این پرونده گفت: از آنجا که آراء صادره از سوی دادگاه کیفری یک استان قزوین است و پس از تایید دیوان عالی کشور قطعیت می‌یابد و جزئیات پرونده و احکام صادره پس از قطعیت آراء به اطلاع عموم خواهد رسید.

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید