رشد۱۰۷درصدی پرداخت مطالبات فرهنگیان | اتاق خبر
کد خبر: 339035
تاریخ انتشار: 13 اردیبهشت 1395 - 22:48
معاون پارلمانی رییس جمهور گفت:با دستور رییس جمهور و پیگیری های صورت گرفته، پرداخت اعتبارات و مطالبات فرهنگیان بیش از ۱۰۷ درصد رشد را نشان می دهد.

به گزارش اتاق خبر، حجت الاسلام مجید انصاری ظهر دوشنبه در مراسم گرامیداشت هفته معلم در شهرستان اسلامشهر که با حضور جمعی از مسئولان و مدیران منطقه ای و فرهنگیان این شهرستان برگزار شد، با اشاره به اهمیت فعالیت در حوزه آموزش و پرورش اظهار داشت: روز معلم به عنوان روزی برای پیشرفت فرزندان کشور محسوب می شود.

معاون پارلمانی رییس جمهور افزود: بدون تردید معلمان نقش برجسته ای را در ترسیم آینده کشور بر عهده دارند که در آموزش فرزندان و آینده سازان ایران اسلامی تلاش می کنند.

وی با اشاره به اهمیت بودجه حوزه آموزش و پرورش ادامه داد: صرف بودجه در حوزه آموزش و پرورش، به عنوان عمران و آبادانی کشور محسوب می شود، چرا که این بودجه صرف تزکیه و تربیت فرزندان این مرز و بوم خواهد شد.

انصاری با تأکید بر توجه دولت یازدهم به حوزه آموزش و پرورش گفت: دولت با مشکلات و تنگناهای مالی روبرو بوده، به طوری که سال گذشته از نظر مدیریت مصارف کشور، سخت ترین سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی محسوب می شد.

وی بیان داشت: علیرغم همه مشکلات مالی، با دستور رییس جمهور و پیگیری های وزارت آموزش و پرورش و تخصیص اعتبار از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی، پرداخت اعتبارات و مطالبات فرهنگیان بیش از ۱۰۷ درصد رشد را نشان می دهد.

معاون پارلمان رییس جمهور یادآور شد: دولت به دنبال ارتقای شأن و جایگاه معلمان است و به همین خاطر این موضوع را در برنامه ششم توسعه دنبال کرده که امیدواریم با همکاری دولت و مجلس، این امر تحقق یابد.

وی با اشاره به ورود نمایندگان زن به مجلس شورای اسلامی یادآور شد: از نگاه دولت و رییس جمهور، تعداد نمایندگان زن در مجلس دهم، ۱۸ نفر است نه کم تر و منتخب مردم را فقط منتخبان مردم می توانند تعیین تکلیف کنند.

گفتنی است در این مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از معلمان نمونه شهرستان اسلامشهر و فرهنگیان بازنشسته این شهرستان تقدیر به عمل آمد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید