امیدواریم امسال شاهد رفع مشکلات کارگران به طور همه جانبه باشیم | اتاق خبر
کد خبر: 339041
تاریخ انتشار: 13 اردیبهشت 1395 - 23:03
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: شورای شهر همواره حمایت همه جانبه از کارگران داشته و به این حمایت خود ادامه می دهد.

به گزارش اتاق خبر، احمد مسجد جامعی در همایش تجلیل از نمایندگان کارگران شهرداری تهران که در وزارت کار برگزار شد گفت: در چهارمین دوره شورا بود که برای اولین بار فراکسیون کارگری در راستای حمایت از حقوق کارگران تشکیل شد و این حاکی از آن است که نهاد شورا حمایت از حقوق کارگران را به عنوان یکی از اولویت های شهر پذیرفته است.

وی ادامه داد: در طول روز همواره شاهد تلاش گسترده کارگران شهرداری هستیم و باید قدردان این زحمات هم باشیم.

مسجد جامعی تصریح کرد: امیدوارم با حمایت شورا شاهد سالی باشیم که حقوق کارگران به طور همه جانبه برآورده شود و مشکلات این قشر زحمت کش بیش از پیش حل شود.

رییس شورای اسلامی شهر تهران،  نیز در این مراسم گفت: امیدواریم شاهد روزی باشیم که کارگران و کارفرمایان همه در یک سطح باشند تا مصداق بارز آیه "ان اکرمکم عند الله اتقاکم " را در جامعه شاهد باشیم.

مهدی چمران با اشاره به خدمات کارگران شهرداری تهران گفت: این آرامشی که امروز مردم دارند حاصل تلاش و زحمات کارگران است. امروزه آنچه در شهر به وجود می اید از قبیل تونل ها، پل ها، ساختمان ها، زیبایی ها، نظافت شهر، فضای سبز و طراوات و شادابی شهر همه حاصل تلاش کارگران است و از این رو باید تلاش این عزیزان را قدر بنهیم .

وی افزود: قدر دانی از زحمات این کارگران تنها نباید زبانی و ظاهری باشد بلکه می بایست در عمل نیز این مهم متبلور شود.

چمران با اشاره به حضور کارگران در جای جای انقلاب اسلامی، گفت: کارگران از جمله اقشاری بودند که در تمام طول پیروزی انقلاب اسلامی و نیز بعد از پیروزی انقلاب حضور داشتند و با اینکه حتی می شد ماهها حقوق دریافت نکرده بودند اما پای عهد و میثاق خود با اتنقلاب ایستادند.

رییس شورای اسلامی شهر تهران اظهار کرد: امروز اگر ما قدر کارگران خود را بدانیم می توانیم از تولیدات داخل حمایت کنیم و به تولیدات خارجی نه بگوییم، کشور ما دارای ظرفیت های فراوان است، می توانیم بهترین محصولات را تولید کنیم، می توانیم بهترین تولید کنندگان باشیم اگر قدر کارگران خود را بدانیم .

چمران همچنین یاد آور شد: جا دارد از کارگران صنعتی نیز یاد کنیم که در ارتقا تکنولوژیکی کشور نیز سهم عمده ای دارند و امیدوارم در تخصص ها و تکنولوزی نیز به این جایگاه برسیم که خودکفا باشیم.

چمران همچنین با اشاره به سالروز شورا ها، افزود: ۹ اردیبهشت سالروز شورا ها بود، روزی که نشان دهنده ی اهمیت شوراها است اما عزیزان بدانید ما نیز در شورا کارگر مردم هستیم و به این خدمتگزاری خود افتخار می کنیم .

رییس شورای اسلامی شهر تهران در انتها خاطر نشان کرد: امیدوارم روزی برسد که کارگر و کارفرما همه و همه در یک سطح باشند تا مصداق بارز آیه الهی "ان اکرمکم عند الله اتقاکم" را شاهد باشیم.

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید