تقدیر بنیاد شهید از سازمان لیگ | اتاق خبر
کد خبر: 339083
تاریخ انتشار: 14 اردیبهشت 1395 - 01:14
بنیاد شهید وامور ایثارگران از زحمات مسئولان سازمان لیگ برای برگزاری جام شهدا و نام گذاری هفته‌های مسابقاتی با نام شهدا و ترویج فرهنگ ایثار وشهادت تقدیر کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، این مراسم با حضور مهدی تاج نایب رئیس فدراسیون و رئیس سازمان لیگ، علی کاظمی دبیرکل سازمان لیگ، غلامرضا بهروان رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ، حجت اله بهمنی مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان لیگ، حمید صمیمی مدیرکل بنیادشهید و امور ایثارگران تهران بزرگ و اسلام کریمی مدیرکل ورزشی و اردوئی بنیاد شهید و امور ایثارگران در دفتر رئیس سازمان لیگ برگزار شد.

در این مراسم حمید صمیمی مدیرکل بنیادشهید و امور ایثارگران تهران بزرگ اظهار کرد: بنده به نمایندگی از سوی بنیاد شهید از شما عزیران و مسئولان سازمان لیگ برای این کار بزرگ فرهنگی که باعث ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شده است تشکر و قدردانی میکنم و ما همگی باید تلاش کنیم که این رفتار فرهنگی در بین جوانان ترویج پیدا کند و آن موقع است که باید به کارهای خود افتخار کنیم.

وی در ادامه افزود: بعد از هشت سال دفاع مقدس هنوز هم دفاع ادامه دارد مثلا شهدای عملیات ویژه در عراق و سوریه نشان می دهد که راه شهدا ادامه دارد و اعتقاد ما این است. مسیرهایی هستند که شهدای عزیز مشخص کرده اند و لازم است که جوانان امروز بتوانند با این فرهنگ کاملا ارتباط برقرار کنند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ افزود: یکی از بسترها برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ورزش فوتبال است که در رده‌های مختلف حضور فیزیکی دارد و فوتبالیست‌ها با تاثیر از فرهنگ شهادت باید الگویی خوب برای جوانان کشور باشند.

وی گفت: یک فوتبالیست وقتی در مستطیل سبز قدم می‌زند باید بداند که دارد بر روی لاله‌ها قدم می‌زند. فوتبالیست‌ها باید شهیدان را الگوی خود قرا دهند چرا که یک فوتبالیست تأثیر زیادی بر جامعه و جوانان دارد و با این کار فرهنگ ایثار و شهادت را ترویج داده و می‌توانند الگویی خوب برای جوانان این مرز و بوم باشند.

حمید صمیمی در پایان بیان کرد: از روزی که آقای تاج این مسئولیت را پذیرفته‌اند فرهنگ ایثار، شهادت و از خود گذشتگی در زمینه فوتبال رشد بسیار خوبی داشته است. مثلا در بازی‌های مهم از 29 جانباز سرافراز ارتش جمهوری اسلامی، شهدای حرم و شهدای منا قدردانی می‌شود. این کار خیلی بزرگ و مهمی است که نه تنها در کشور عزیزمان ایران بلکه در خارج از کشور هم تأثیر زیادی دارد و بنده به نوبه خود و از طرف ریاست بنیاد شهید وامور ایثارگران از آقای تاج رئیس و مسئولان سازمان لیگ فوتبال قدردانی می‌کنم و امیدواریم همیشه سلامت و در راه ترویج فرهنگ شهادت و ایثارگری پیش قدم و بانی باشند.

اسلام کریمی مدیر کل ورزشی و اردوئی بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه این دیدار افزود: در ابتدا باید از آقای تاج و مسئولان سازمان لیگ تشکر کنم که در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت همیشه پیش قدم بوده‌اند. متأسفانه مسائل فرهنگی در پشت مسائل اقتصادی و اجتماعی کمرنگ شده ولی سازمان لیگ در ترویج این فرهنگ همیشه پیش قدم بوده و به صورت کشوری و سراسری این مراسم‌ها برگزار و اجرا می‌شود این کار ارزشمند به گونه‌ای رشد کرده است که در مسابقات مختلف مراسم گرامیداشت شهدا برگزار می‌شود و بازیکنان، کادر فنی و مسئولان باشگاه‌ها به دیدار خانواده شهدا می‌روند. این کارها قبلا در این سطح و گستردگی در هیچ جایی نبوده و سازمان لیگ برای اولین بار این کار بزرگ و ارزشمند را در تمام کشور انجام می دهد.

وی در ادامه افزود: منشأ این حرکت بزرگ و ارزشمند فرهنگی، از سازمان لیگ فوتبال شروع شد و مردم می بینند و این در جامعه تأثیرگذار است .مثلا مهدی طارمی هر گل خود را به یک شهید بزرگوار هدیه می‌کند که این کار بسیار خوبی است و باید ادامه داشته و الگو شود و باید از سازمان لیگ و صدا وسیما هم تشکر کنیم که کمک بسیار بزرگی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کرده اند.

دکتر کریمی در پایان افزود: خود به شخصه خدمت مقام معظم رهبری رسیدم و عرض کردم که با کمک سازمان لیگ جام شهدا را برگزار می‌کنیم که حضرت آقا فرمودند این بسیار کار بزرگ و ارزشمندی است و باید ادامه داشته باشد و این کارها هست که همیشه می‌ماند. البته باید گفت که این کار ارزشمند با کمک و همکاری سازمان لیگ میسر شد و این راه باید ادامه داشته باشد. همین مسیر است که درست است و روح شهدا در این کارهای ارزشمند حاضر است.

همچنین در پایان این دیدار از مهدی تاج نایب رئیس فدراسیون و رئیس سازمان لیگ، علی کاظمی دبیرکل سازمان لیگ، غلامرضا بهروان رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ، حجت اله بهمنی مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان لیگ به پاس زحماتی که برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت داشته‌اند با اهدای لوح تقدیر قدر دانی شد.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید